Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért pusztultak el a mollijaim?

Mért pusztultak el a mollijaim?

Figyelt kérdés
Volt 2 mollim és 2 bettám (him nőstény). egyolyan kb. 1 hétig bírták aztán a miollik elpusztultak. Ez mért lehet? ÉS milyen halat ajánlatátok ami tényleg nagyon egyszerű és valószínű nem döglik meg? VAn levegőztető melegítő 21 l aksi.
2009. szept. 18. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
ha biztosra akarsz menni, tarts guppit, és kisebb moszatevő halakat.
2009. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és a neonhal? azt álítólag nem nehéz. meg a moszat evőkből milyen falyta van?
2009. szept. 18. 17:05
 3/10 A kérdező kommentje:
ja és reggel mikor elmentem otthonról tejjeson jól érezték magukat. mikor haza jöttem olyan 2 óra tájt már nem éltek :(
2009. szept. 18. 17:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Ennyire kezdő nem lehetsz... Néznél előbb utána, hogy miket lehet együtt tartani. A hím betta agresszív, valószínű az nyírta ki őket. Milyen a hőmérséklet? Ha nincs 25-26 fok, attól is meghalhat a molly. Nekem is van bettám, egyedül tartom, mivel mindent megtámad előbb-utóbb. A nőstényt is megölheti! Ne vegyél másik halat, amíg nem tudod, hogy kell tartani, mik a szükségletei. Bocs, hogy így leteremtelek, de így az összes halad el fog pusztulni. Sajnálom őket, azért írtam így. A harcoshalhoz ne tegyél más halat ilyen kicsi akiba!!!

[link]

2009. szept. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ja bocs elfelejtettem írni h a hím betta elpusztult a darakórba tettem be vegyszert de nem jött öszze


most egy nőstény betta van és a mollik a hím b. halála után olyan 4 nappal pusztultak el. a víz 28 fokos volt. és amint mondtam nagyon jól érezték magukat így 3-man

2009. szept. 18. 17:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez a harcoshal egy vadállat,és olyan mint egy cápa duma,elég nagy tévhit.Amugy annyiban elképzelhető hogy elég kicsi helyen tartottad őket.De a betta kijön az összes halammal,kivéve a nőstény bettákkal(neonokkal razbórákkal és minden mással teljesen jól megvan 54 literben).Ez a pusztulás vagy a kis hely miatt következett be vagy betegség,is mint látszik,nincs rendben az aksid,hisz betegek a halak és dögledeznek(ergó,nem érzik magukat jól a halaid.Sajnálom)
2009. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A betta legfeljebb kis akvárium miatt lehet bűnös. 35-140 literes akváriumokban tartok bettákat (is). Sehol nem bánt senkit.

Ha nincs normálisan karbantartva az akvárium, akkor senki sem fog sokáig élni benne, hiába van szűrés...

Amúgy guppi és páncélosharcsa, esetleg egy csapat neonhal a válaszom.

G.

2009. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
aak szentem pár guppi mert azom már volt és sokáig bírta egy befőttes üvegbe és akk sztem még neon
2009. szept. 18. 20:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Most látom.Gondolom csak elírás,csak ne vegye komolyan a kérdező;A csapat neon az min6fő,namármost,ha más hal is lesz,akkor kicsi ez az aksi neki.Ha minden felszerelés van enne,és csak ők lesznek benne akor mehet bele a 6neonhal.Vagy akkor csak guppi legyen,de azonos nemüek,mert ha szaporodnak,kicsi lesz az aksi nekik.Üdv Lucky
2009. szept. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
de pl. 2 naon nincs el? mert egyedül a guppim tejjesen elvolt egy 3-5 literes aksiba
2009. szept. 19. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!