Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélák tarthatóak ilyen...

Garnélák tarthatóak ilyen fajta halakkal?

Figyelt kérdés
Neonhal,guppi,algaevő anci

2013. márc. 27. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Neonhal túl aktív melléjük, nagyon zavarná őket. Elviekben magukra a garnélákra nem veszélyes.


Guppi: a szivárványos guppik simán letámadnak még kifejlett méretű garnélákat is, az endlerek a kicsiket vadásszák le.


Anci: velük elvileg minden probléma nélkül tartható.

2013. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tehát guppi mellé semmiképpen se?
2013. márc. 27. 17:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a garnéláimat, úgyhogy nem akarok egy kicsit se feláldozni.

De van olyan akvarista, aki tart endler guppikkal garnélákat, sok moha mellett, és úgy marad meg a szaporulatból egy kis hányad.


De most jut eszembe, hogy rakhatsz guppi mellé Amano garnélát vagy Pinokkió garnélát, esetleg sepregető garnélát, ők nagyobbak, és a guppik veszélytelenek rájuk. Viszont itt meg az a hátrány, hogy édesvízben ők nem szaporodnak.

2013. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam régen a 90 literes akváriumban a neonhalak és az amanda lazacok nem zavarták szerintem a garnélákat, viszont az endler guppik elvették a kaját tőlük.

http://www.youtube.com/watch?v=D70pHy8hGyA

2013. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. márc. 27. 19:34
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Az ancistrus nem jó. Fenéklakó halak mellé ne rakj garnélát, mert azok stresszelik őket.
2013. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!