Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretném átalakítani az...

Szeretném átalakítani az akváriumom, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Eddig van 4 hím és 4 nőstény plattim, 2 szifóm, 6 neonhalam, 2 botiám. Növényből van fodros vízikehely, törpe anubias, anubias, lándzsás vízipáfrány, jávai moha és gömbmoha. A kavics mérete 1 cm, mármint az átmérője körülbelül annyi (azért cseréltük ki a kisebbet, mert könnyebb a nagyobbat tisztítani. Vízmelegítő nincs, de majd lesz, ha mondtok egy jót, a szűrő aquael fan 1 (80 literes az akvárium, így 80 literre van az aquael). A világításról nem tudom hány wattos, de kicserélhetem. Az akvárium lényegében egy olyan polcon van, aminek a teteje zárt, tehát a polc olyan, mint egy ruhagardrób, csak ajtó nélkül van. Milyen technikákat ajánlanátok bele? Mit ajánlotok hal és növényügyben? A helyemben milyen halakat raknátok ebbe a 80 literes akváriumba? Mit cserélnétek ki?

Az akvárium kb. 80 liter, üvegessel csináltattuk.



2013. márc. 28. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Halat többet semmiféleképp ne vegyél a platti szapora lehet ha eltud bújni 1-2 ivadék a xifók elől, a botiák 10cm-felett lesznek kifejletten(csigákkal ne tartsd) kevés nekik a 80liter (gyors mozgású halak) a xifók ha párba vannak szűken de elég nekik a 80 liter, ha két hím van akkor nem, a fan1 20-30 literbe nem elég, szűrő csere. Növényeket a világításodhoz teljesítményéhez vegyél, és kérdés tápot használsz vagy nem, táptalaj van vagy nincs.

Szűrő ügyben minimum 4dl szűrőfelülettel rendelkező belső elég lehet a jelenlegi állományhoz 600l/h-tól ha lapos az aksi akkor inkább 700-tól. PL serafil 120+egy bővítő tok ha befér.

2013. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és a 6 neon, hát ők vagy a botia van pluszba szerintem
2013. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!