Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez megfelelő világítás lenne...

Ez megfelelő világítás lenne egy növényes akváriumba?

Figyelt kérdés

Egy kis segítségre lenne szükségem világítással kapcsolatban ,igaz régóta van akváriumom de eddig műnövényes volt kb fél éve váltottam élőnövényesre!

Az akváriumom 160 l-es gyári tetővel ebben van egy [link] fénycső és egy szintén 90cm-es 30w-os sera blue sky fénycső!

Az akváriumba van anubias és az akvárium hátsó része pedig valisneriaval van beültetve valamint elől van 2 tő előtéri növény melyet háztól vettem és sajnos nem tudta a nevét megmondani!

Szeretnék még pár élőnövényt de először is tisztázni szeretném hogy milyen világításra van szükségem és még azt szeretném kérdezni mivel nem akartam az egész akváriumot be táptalajozni hogy az jó megoldás hogy a valisneria és a kis előtéri növény úgy van ültetve hogy alul kb 1-2 cm humus rá fondovivo táptalaj 2-3 cm és kb 2 cm aprószemű kavics?



2013. márc. 29. 11:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy kis cserepekben vannak a növények!
2013. márc. 29. 11:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha csak ez a két fénycsöved van, akkor csak kevés fénnyel beérő növényeket tudsz tartani. mint pl anubias, gömbmoha, mohafélék. Ha többféle növényt szeretnél akkor legalább még egy db fénycső kellene. Ha 3 fénycső van akkor már közepes igényű növényeket tarthatsz. Meg sztem cseréld a fénycsöveket 860-as számúra. Daylight csövek. Olcsóbban megkapod őket villanyos boltokban, mint akvarisztikai boltokban. A táptalajra kevés a 2 cm kavics. Legalább 5 cm kavicsréteg kellene, hogy ne ázzon ki.
2013. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
Miért kéne lecserélni a blue sky csövet? Semmivel nem rosszabb a színspektruma, mint a daylight-nak, annyi, hogy gyenge minőség. A 840-es nem a legjobb választás, de kiegészítve az is használható. A fényed nagyjából az említett, alacsonyabb fényigényű növényeknek felel meg: anubias, vallisneria... jók még a mohák, microsorum pteropus, valamint a cryptocoryne-fajok, leginkább az aponogetifoliát javaslom. Nem érzékeny a változásokra, simán beéri ezzel a fénnyel, és eszméletlen sebességgel fejlődik, ha hozzászokott az új környezethez.
2013. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a válaszokat!

Először az lenne még a kérdésem mivel gyári a tetőm és 2x 90 cm es fénycsövet tudok beletenni csak hogy tudnám én még ezt változtatni hogy több fényem legyen?

A második válaszolótól pedig azt szeretném kérdezni hogy a lándzsás vízipáfrányt ültessem el vagy sem? Mert utána néztem és egyik helyen azt írják nem szabad másik helyen meg elültetve is nagyon szép!

2013. márc. 29. 13:15
 5/7 YourDestiny ***** válasza:

A pteropust nem szabad elültetni, csak kötözni lehet. Egy fontos dolgot elfelejtettem említeni az előbb: a kosárból minden növényt szedj ki, és a vattaszerű anyagtól is szabadítsd meg a gyökeret, mert eléggé elfojtja.


A fényerővel kapcsolatban... a gyári tetőkbe gyakran nem kerül fényterelő. Sima matt fekete a belső felület, és nincs, ami a fényt visszaverje. Ugye a fénycső csak egy része világít az a víz irányába, sokat elnyel a tető belső felülete. Sokan javítana a dolgon, ha kifényterelőznéd. Egyesek a mylar fóliát javasolják. Én például papírosban vettem tükörfényű öntapadós fóliát, ami hő- és páraálló. Kb. 1500 forint métere, szóval nem olcsó, de megéri a befektetést.

2013. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos információkat megfogadom mindenképp a tanácsod :)

Még annyit szeretnék hogy megérné-e azt a táptalajt amit én használok lecserélni a jbl manado és jbl aquabasis plus kombinációra lecserélni?

Sokat dobna a növények fejlődésén?

2013. márc. 29. 14:34
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Ezeknek a növényeknek nem is fontos a táptalaj, mert nem túl igényesek. Egyébként a tiédet nem ismerem, viszont a Manado se tartalmaz tápanyagot, csupán képes az általad bejuttatott tápot raktározni egy ideig.
2013. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!