Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ebihalat adhatok vadászsügérnek?

Ebihalat adhatok vadászsügérnek?

Figyelt kérdés
Ès szinfokozós száraztápot?Jó minőségű táp:(sera)
2013. márc. 29. 17:14
 1/9 YourDestiny ***** válasza:
Honnan van az ebihal? Száraz táppl ne etess vadászsügeret, ugyanis ragadozó. Fagyasztott és élő eleséget kapjon, előbbiből rákféléket (pl. sórák - artémia, cyclops), esetleg szúnyoglárvát.
2013. márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az ebihal onnan van, hogy esőzéskor rakok ki vödröt és másnapra már benne is vannak az ebihalak.De azt adhatok nekik?
2013. márc. 29. 18:15
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyépként YourDestiny köszönöm a válaszaidat.Csak a mai napon több kérdésemre is válaszoltál.És minden válasszal sokat segítesz köszönöm szépen.
2013. márc. 29. 18:18
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Nincs mit. Hát most jót kérdeztél. A kérdés, hogy ez megintcsak mennyire rizikós. Mint kaja jó lehet, a nagy kérdés az, hogy ezzel nem-e viszel be a vízbe valamiféle kórokozót. Egy halat nem nehéz megbetegíteni. Egyszóval nincs garancia arra, hogy nem lesz gond. Én éppen ezért nem etetek élő eleséggel, a fagyasztott kaját tartom biztonságosnak, lefagyasztva minden kinyiffan, amiből fejfájás lehet. Régebben egy időben apró (kb. fél centiméteres) rákokat fagyasztottam le, azt hiszem már írtam. De azt is élve, nem vártam meg, míg megdöglöttek.
2013. márc. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Ma már csak boltból vett fagyasztott kaját adok a sügereknek. Nekem is van ragadozó sügerem a brichardi személyében, tökéletesen megfelel neki is az artémia és egyebek. De ha mindenképp élő eleséggel akarsz neki kedveskedni, akkor ha valaki tud neked biztonságos élő kaját ajánlani, az Platypus. Sajnos sügeresek kevesen vannak az oldalon, így sügerek kérdés láttán eleve kevesen tévednek be válaszolni.
2013. márc. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pendulum92 ***** válasza:

Hát, ha a vödör tiszta volt, akkor én nem látom akadályát.


Én szúnyoglárvát fogok hasonló módon :)

2013. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Magyarországon minden kétéltű védett, így egy ebihal elpusztítása is természetkárosításnak számít. Szegény békák azt hiszik, találtak egy jó szaporodóhelyet, erre bukják az összes utódjukat.
2013. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pendulum92 ***** válasza:
Mondjuk ez is igaz, inkább adj nekik te is szúnyoglárvát. Azt is szeretni fogják, mivel mozog.
2013. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi.Ebihalat még nem adtam neki ezért kérdeztem. Igazatok van a békákkal kapcsolatban.Maradok a szunyoglárvánál.
2013. márc. 29. 22:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!