Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meg fog halni a bettám? Öreg...

Meg fog halni a bettám? Öreg lehet?

Figyelt kérdés
December óta van egy bettám. Azt nem tudom mennyi idősen vásároltam, de vagy 2 hete nagyon lassú és sokat fekszik az aljzaton. Semmi külső elváltozás nincs rajta és eszik is. Van nagy helye és soha nem bántotta más hal és most sem piszkálják. Olyan a viselkedése mintha öreg lenne. Szó szerint lefekszik egy növényre vagy az aljzatra. Van egy kis bújkáló, amit annyira szeret. Most csak abba bújik bele és csak levegőért úszik ki. Az előbb megmozgattam a bujkálót, mert attól féltem elpusztult, de még kiúszott. Most egy ideje nem jön elő. Annyira sajnálom, de nem tudom tehetnék e érte valamit. Szerintetek mi a baj?
2013. márc. 29. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Pontosan mekkora helyen van, milyen a szűrés és milyen halakkal van együtt.
2013. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 _.-Akv-._ ***** válasza:
Akváriumméret, szűrés? Le van fedve?
2013. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pendulum92 ***** válasza:
A "lefekvés" az ammóniamérgezés egyik tünete.
2013. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
180 literes aksi. Le van fedve. Hőmérséklet 24-25 fok. Szűrés: külső sera precesion 1100l/órás. Belsőt nem tudom megmondani, hogy mekkora teljesítményű, de az is sera. Többi hal: 4 vitorlás, 10 neon, 4 platti, 3 gyöngy gurámi. Az akvárium tele van növénnyel. Semmi mesterséges nincs benne. Ammónia mérgezés mitől lehetne? És a többi halnál ez nem mutatkozna? Akkor az kizárva, hogy öreg lenne?
2013. márc. 29. 22:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hideg van a bettának, legalább 26 fok kellene(bár az még a neonhalaknak nem lenne jó).
2013. márc. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bettának 24-25 fok jó kell, hogy legyen. Eddig is ennyi volt.

[link]

2013. márc. 29. 23:01
 7/9 izomszörp ***** válasza:

De ott azt írják hogy 24-28 fok!!!

27-28 fokon érzik jól magukat!

Vedd külön ha tudod, és abba az akiban emeld erre a hőfokra!

Nekem is "fázott" meg már bettám, 29-30 fokra tettem a vízmelegítőt és pár nap alatt helyre jött.

2013. márc. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vedd külön, a stresz és a kisebb medence ronthat a helyzeten, én mindenféleképp ellenőrizném a vízkeménységet 10-körül jó, ha nagyon kemény heti -1-2 fokot faraghatsz, ph értéket ha nincs más akkor neptun teszt,5ml-injekciós tű segítségével be tudod állítani (ezt a végén bemásolom egy privát üzenetből)

További lehetséges okok: öregség előfordulhat, túletetés(mivel kicsi a gyomra többször eszik és egész nap kaját keresgél az aljtaton,mindenhova bebújik oda is ahova a többi hal nem tud ez természetes egy ekkora medencében)

vízáramlás változás( a belső elhelyezésénél ügyelj tisztítás után hogy ugyanúgy tedd vissza ahogy előtte volt)

Az én bettám hasonlóképpen viselkedik hasonló méretű medencében kb fél éve, mondjuk az aljzaton nem fekszik de nagyon lassú, nyugodt hal.


ezt bemásolom egy üziből másnak küldtem de neked is így kell:

"Neptun teszt + egy 5ml-es injekciós tű, akváriumvíz 5 ml bele a mérőbe, indikátor folyadék, kék lesz, majd elkezded belecsepegtetni az injekciós tűvel (rázogasd közben) a desztillált vizet és figyeld mikor változik zöldre ha zöldre váltott megállsz, megnézed menyi csepp desztillált kellett hogy lejjebb menjen a ph például 0.3ml (ezt leolvashatod az injekciós tűről)akkor a 90 liter vizedhez 90:5X0.3=5.4 liter desztillált kell, nyilván veszel ki az aksiból vizet úgyhogy még lejjebb lesz a ph


Tehát a neptun jó, csak épp beállításra, nem mérésre, nyilván bekevert vizet is használhatsz desztillált-5ph csapvíz 7.5 tehát ha 8nk keményre kevered akkor a cserevized kb 5.5-6 ph lesz és azzal kell beállítani "

2013. márc. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Milyen idős? Nincs megtépve? Amúgy a diszhal.info se minden esetben szentírás. A bettának hideg ez a víz, 27-28 fok az ideális. Az ammóniamérgezés a rossz vízminőségtől lehet, de nálad a szűrés jónak tűnik, ha a külsőbe jó minőségű szűrőanyagok kerültek.
2013. márc. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!