Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 30 literes akváriumom...

Fütyicukor kérdése:

Egy 30 literes akváriumom van. Egy hallal. éjjel nappal kell menni a szürőnek benne? Meg a fütésnek?

Figyelt kérdés

#szűrő #betta #fűtők
2013. ápr. 3. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, éjjel-nappal.

Milyen hal van benne? Remélem aranyhal.

2013. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
betta van benne
2013. ápr. 3. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Eredeti felhasználóneved van. XD


Viccet félretéve a szűrőt nem szabad soha kikapcsolni. Max a heti részleges vízcserénél egy 10 percre.


A fűtőd milyen? Fix vagy termosztátos? Ha termosztátos, úgyis kikapcsol, ha a víz eléri a beállított hőmérsékletet.

2013. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
aquael heatzone 20w-os most vettem.még nincs itt.nem tudom hogy automata e
2013. ápr. 3. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Na akkor kellemesen csalódtam. :D

De tényleg semmit se kapcsolj ki. Ha nem jár a szűrő, meghalnak a szűrőbacik. Meg simán megfázhat este a betta.

2013. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan érzésem van, hogy ez egy Aquael Shrimp Set lesz, ugye? :)


Ez nem baj, nekem is van ilyenem. Viszont a fűtője nem lesz jó, mert az fix, szóval neked kell ki-be kapcsolgatnod. Ha egész nap megy, akkor olyan 4 fokot dob a víz hőmérsékletén.

A másik, ennél fontosabb ok, amiért venned kéne egy termosztátosat, az a betta. Neki olyan 26-28 fokos víz kell, amit nehéz lesz elérni ezzel a fűtővel. Szóval vegyél még egy termosztátos, 25W-os fűtőt, amit be tudsz állítani a megfelelő hőmérsékletre. Ez olyan 2500-3000 ft körüli összeg.

2013. ápr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én ink 50W-os fűtőt vennék, sőt vettem is anyum 35lityós bettás aksijába:) termosztátos kell persze mérettől függetlenül :)
2013. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
van itthon egy 30wattos de az is fix
2013. ápr. 3. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!