Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az üveggarnéla mennyi ideig...

Az üveggarnéla mennyi ideig hordja a petéit?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 12:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de engem is érdekelne.Most tömegesen petésednek?:DNa mindegy.Keregélek én is a neten,te is keresgélj,és ha ráakadunk valamire írjuk meg ide:).Szia Lucky
2009. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

:-)

Ezek a garnélák... :-D

Én rajta vagyok a keresésen, írok, ha lesz infom. :-)

Üdv: WG

2009. szept. 21. 17:01
 3/29 anonim ***** válasza:
Hát,én nem tudom,hogy te hogy álsz a kereséssel,de én minden cíímszóval mindent átnyálaztam,és semmi...Holnap nézek valami blogot,vagy valamit,hátha tudnak válaszolni.Csak el ne felejtsem:)De nemtudom mi van az én garnélámmal amugy,mert egyedül van sajnos,de SN aztmondta,hogy ugy emlékszik,azt olvasta,hogy tudják tárolni az örökítőanyagot.Te mit tudsz erről?Szia Lucky.
2009. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Én is már napok óta próbálkozom, mindenféle variációval, de semmi sikerélmény. Kezdem azt hinni, hogy a Google nem is a barátom ... :-) Valami ilyesmit én is hallottam (örökítőanyagos dologról). De nem tudom pontosan, hogyan van ez. SN-nek írtam egy privát mail-t, de nem válaszolt. :-( Blogokat én is nézegettem, de mind regisztrálós, ahhoz meg nincs kedvem. Akvarista.hu-n még a lakcímet is kérik... :-S Azon gondolkodtam, hogy benézek holnap az AnimAlba és megkérdem, hátha tudnak valami infot.
2009. szept. 21. 23:24
 5/29 Salx Narval ***** válasza:

Üdv: Megkaptam az üzenetet, gondolom nem baj,hogy itt válaszolok.Sajnos eléggé el voltam foglalva.Én is csak pár hónapja tartok garnélákat, így csak a másoktól hallott infókat tudom leírni, saját tapasztalataim még hiányosak.Két évre mondják, a garnélák életének hosszát.Nem túl nagy idő, de ha jól tartod, szaporodni fog és fel is nevelhető a család.KB 1hónapig hordja a petéket és utána fokozatosan kelnek ki egy-két nap alatt.Tartásuk: 18-28 fokos,enyhén lúgos 7-7,5 PH-s Nitrát és Ammóniától mentes víz,a keménységre nem érzékenyek.A nehéz fémek jelenléte,gondot okoz.Használj olyan vízelőkészítőt amelyik megköti a nehézfémeket is .Igénylik a heti vízcseréket 20-30%.friss víz.Ajánlott a Nitrátmentesítő használata is.Egy kevés jódmentes sót is adj a vízhez, vagy akvarisztikai tengeri sót.10Liter/kávéskanál.Kapjanak rákoknak gyártott tablettát, mert ebben olyan anyagok vannak, ami kell a páncélzat kikeményedéséhez.Szeretik a forrázott, vagy fagyasztott salátát, spenótot,amúgy mindent megesznek amit találnak.Ha teheted, tartsd őket egy halmentes aksiban,Legyen benne gyökér és Jávai moha és egy két nagyobb kő és bújóhelyek.Az aksit le kell fedni, mert megszökhetnek.

Nálam a halas aksiban , pár darab élte csak túl az ivadék kort, ha lehet így nevezni.Még talán annyit, hogy nem kell a talajt teljesen tisztán tartani, de a vízcserék fontosak.Azt írják a garnélatartók, hogy érzékeny a gyógyszerekre, alga és csigairtó szerekre,én még nem tettem a vizükbe semmit ezekből.Nincs erről tapasztalatom, de nyilván igaz.Már csak ezért is érdemes , külön tartani őket.Remélem ennyi elég lesz ,én sem igazán tudok többet róluk.SN.

2009. szept. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Salx Narval ***** válasza:
Az örökítő anyaggal kapcsolatban, még nincs konkrét információm, de ha lesz, majd megírom.Azt viszont tudom, hogy vedlés után kinőnek, az esetleg elvesztett végtagok,csápok.Ügyes kis szerkezet, ez a garnéla.D.SN.
2009. szept. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Természetesen nem baj, hogy ideírtál, így másoknak is hasznára válhat. :-)

Nagyon köszönöm a válaszodat! (Végre hasznos infok... :-))

LUCKY!!! Olvass és tanulj!:-D

2009. szept. 22. 11:20
 8/29 anonim ***** válasza:
Nagyjából ezekről tudtam:).Köszönjük SN.Amugy,ha te az Anim-All ról beszélsz a pólusban,akkor elég kicsi a föld...Én rendszeresen oda járk mindenért.:)Arrol beszéltél?Amugy a petékről azt olvastam hogy a páncélcsere után petésedik be,és nekem Levedlett,2hétre rá már volt egy ujjabb vedlés,tehát utána petésedett,ÉS NINCS HÍM.szia lucky.
2009. szept. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Lucky!

Nem lehet, hogy még mielőtt elhoztad őt, már megtermékenyült, vagy mifene? Vagy ez náluk nem így megy? De, ha nincs hím, akkor csak erre tudok gondolni.

Nekem is most vedlett az egyikük (kettő van a szépségeimből). De nem tudták megmondani, hogy melyikük, milyen nemű. (Őket nem az AnimAllban vettem...)


Pontosan arról a Pólusosról írtam.. :-)

Csak nem itt laksz te is valahol a környéken?? :-)

2009. szept. 22. 18:19
 10/29 anonim ***** válasza:
4kerben lakok.Te meg a pólus közelébe ezek szerint.Nem akarsz beszélgetni E-mailon?:D.Dobj egy címet:).Amúgy,Ha a boltban termékenyült már meg,akkor legalább 1 éve...És nem tudom mnnyire érett az anyag tároláshoz egy negyed év körüli garnéla...Szoval...De a tied mennyi idő óta petés?Üdv Lucky.
2009. szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!