Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 250-300 literes akvárium 8...

250-300 literes akvárium 8 mm-es üvegből? Nem karcsú egy kicsit ez a vastagság ekkora víztömeg mellé? Az üveg minősége is számít de hogyan ellenőrizhető?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 250-300 liter nagyságú akváriumot. Több helyen 8 mm-es üvegből készítik az ilyen nagyságú akváriumokat (gyári). Az üvegesek 10-12 mm-es üveget ajánlanak. Gondolom az üvegminőségtől is erősen függ milyen vastagnak kell lennie.

Kereszt és hosszanti merevítés persze lenne benne akármekkora (üvegtetős)

Szeretnék egy pénztárcabarát tartós megoldást találni ami mellett nem kell rettegni a lakás eláztatásától.


2013. ápr. 10. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a 200 literes van 8-as üvegből (80x60x42cm) és ezt még elég masszívnak látom.


Hát nem tudom hogy nagyobbat lehet e ekkorából csinálni.

2013. ápr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

350 kilós terhelés mellett én nem kísérleteznék akvárium gyártásával. Szerintem vegyél készen akváriumot, amit vagy gyárban vagy olyan ember csinált, aki nem rajtad kísérletezi ki az építés buktatóit. Én ha jól emlékszek 27000-ért vettem a 300 literesem két hosszanti és egy kereszt merevítővel.

28F

2013. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sokat számít az akvárium magassága 50 cm-nél nem lenne magasabb biztos.
2013. ápr. 10. 11:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyban függ az üveg minőségétől, a legtöbb üvegesnek nincs felszerelése ahhoz, hogy a legapróbb hibákat kikerülve keressen jó felületeket a táblában. Meg általában nem is a legjobb üvegeket veszik, hanem valami alsó-középkategóriást.

És függ attól is, hogy az alsó lapra ültetve, vagy azt körbevéve ragasztják az akváriumot. Az üvegesek ehhez nem mindig értenek, bízd akváriumkészítőre, vagy vegyél boltit.

2013. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!