Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csapatos halaknál mennyi...

Csapatos halaknál mennyi számít már csapatnak?

Figyelt kérdés
Gondolom ez változó, de úgy körűlbelűl minimum mennyi az, amiben már jól érzik magukat? 4-5 db? Coryk-ra gondoltam, meg úgy alapvetően.
2009. szept. 23. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is kb. 5-6 már csapat. De talán függ attól is, hogy mekkora akváriumban.
2009. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én azért vennék pl.10-et belőlük.De tényleg akváriumfüggő...Ha van hely vegyél többet, mert biztos jobb nekik is.Kicsi akváriummal meg több gond van, mint a naggyal,pl.hamarabb elkoszolódik a víz, stb. és a nagy szebb is, meg jobban is néz ki.
2009. szept. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
10? hát nem tudom. Nem lesz az sok egy 70 literre?
2009. szept. 23. 20:28
 4/11 anonim ***** válasza:
mennyi halad van még mellette? Csak ők lennének?
2009. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

...A leírások alapján egy 60 literes akváriumban tartható egy kisebb csapat, 2-3 nőstény és 5-6 hím. A tenyészvíz hőmérséklete 23 °C, összkeménysége 8-9 NK, kémhatása pedig 6.5 pH legyen. Az ikrák kelési ideje 96 óra, majd további 3 nap múlva kezdődhet a kishalak etetése frissen kelt sórákkal. Az első ikrázást nyár közepén, júliusban figyelték meg akváriumban....

[link]

előző

2009. szept. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Konkrétan a Coryknál 5-6 db-tól már csapatnak számít.A lazacféléknél 10- fölött inkább.Az aksi méretét és a társakat figyelembe kell venni.Ha viszont a jó közérzetük miatt kérdezed elég 3-4db is. Nálam párban is voltak már, csak ott a társ,elvesztése, szemmel láthatóan megviseli.Alig élte túl, abbahagyta az evést és az új társat már nem fogadta el(öreg hal volt).Ezért is jobb, ha többen vannak.
2009. szept. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy durván 30-35 halam van. Mint pl. dániók, plattik, neonok, fekete neon, molly-k izzófényű pontylazac, papagájplatti, aymonieri. Ezek nagyrészt fent, és a középső rétegben tartózkodnak, csak ritkán usznak le. Szóval, szerintem a cory-knak lenne helyük oda lent.
2009. szept. 24. 08:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 5-6 cory-t már elegendőnek szoktam tartani, de ha nincs más hal az akváriumban, akkor 3-an is jól el vannak. Viszont igazi csapatként ők is akkor viselkednek, ha sokan vannak. Egyik akváriumomban van kb. 30-40 cory... az már igazi csapat.
2009. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Álltalában 6ra mondák hogy csapat.Számolj utána hogy elférnek e még.Nem csak a helyigény miatt van az a számítás hogy 1cm hal 1 literre való.5cm-es halnál elvileg 5liter,persze ez csak a agyobb akváriumoknál él.Nem azt jeleni h 1 5cm es halat tegyél bele 5 literbe:)Remélem érted,szoval arra is megy a zámítás,hogy a víz ne legyen túlterhelve(trágya és hasonlók).Szia Lucky
2009. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1 cm hal=1 liter víz! =0 literbe 70 cm hal fér, méricskéld meg a fajokat, szorozgasd be(pl. 10 db. 2 cm-es neon meg 1 db 5 cm-es aranyhal=25 cm-nek 25 liter kell.
2010. febr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!