Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, hogy a gömbakvárium nem a halaknak való?

Figyelt kérdés
(ezt egy vita "fórumnak" szánom,hogy mindenki leírhassa a véleményét.Az én véleményem hogy a gömbaksi nem halaknak való...)
2009. szept. 24. 14:02
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Miért próbál meg egy csomó ember gömbaksit fenntartani,mközben minden szakkönyv és minden akvarista óva int mindenkit a gömbakvárium használatától.Téphetik itt a szájukat az okosok...
2009. szept. 24. 14:05
 2/14 anonim válasza:
100%
Én is gömbakváriummal kezdtem, de volt annyi szerencsém hogy még aznap este szétcsattant. Sajnos a legnagyobb probléma hogy ha Pl: egy aranyhalat vagy egy bettát akarsz venni rögtön a gömbakváriumot ajánlják a boltosok. Én hálát adok Istennek hogy még aznap szétcsattant. Most több akváriumom is van(egyik sem gömbakvárium) és csodaszépek. Remélem mások is rájönek arra, hogy hiába szép a gömbakvárium, de a halak számára maga a halálos ítélet. Soha ne vegyél gömbakváriumot!!!!
2009. szept. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom:)Isten ments:D.Nekem is van több aksim is Pl 54 literes,lés az is gyönyörü,és egy gömbakváriumot el se akarok képzelni.Ha kapnék egyet halakkal,vennél ujjat és azt meg növényneveldének vagy akárminek félretenném:)Dekor célra akár...
2009. szept. 24. 14:47
 4/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Csak a tényekre hivatkoznék.Torzít.Megzavarja a halak térérzékét.Sem szűrőt, sem fűtést, nem lehet normálisan elhelyezni benne. Mérete, kicsi.Aki látott már,halat a hasával felfelé úszni, az többé nem kételkedik a gömbaksi káros,zavaró hatásaiban.Ezt, az amúgy is rossz közeget, még tetézik azzal, hogy aranyhalat, vagy bettát tartanak benne.Siralmas látvány egy 15cm-es aranyhal egy gömb akváriumban.Egy akvarista, nem csinál ilyet, ez nem halgondozás, hanem állatkínzás.Tény, hogy ez a két szerencsétlen hal, köszönhető a kereskedői kapzsiságnak és a felelőtlen haltartóknak, a fő elszenvedői a gömb és a pár literes tartóedények okozta stressznek.Nem véletlen, hogy az oldal tele van, beteg és agresszív bettákkal és kidülledt szemű,hasvízkóros, legyengült, aranyhalakkal.SN.
2009. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat,és várok továbiakat is.Olyan is írjon ám akinek gömb aksi van,és pártolja,De érveljetek is(gömbaksi mellett állók:)).Sziasztok
2009. szept. 24. 18:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Használtam gömbakváriumot, pontosabban gömb kristályvázát (v cukorkatartót) gyerekkoromban , amikor az akváriumok (63 lit, 30, 30, 23) mellett mégsem volt helyem. Sórákkeltetőnek, kisguppiknak, stb. Ilyen célra, mint minden 'edény' amiből nem folyik ki a víz :) alkalmas, akkor is csak ideiglenesen, másra nem. Mára (kvázi hidrokúltúrás tartásban) vizipálma éldegél benne.
2009. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sok ember azért vesz gömbakváriumot, mert a kinézetre mennek és egyáltalán nem érdekli őket, hogy mi jó a halaknak! Néhány évvel ezelőtt kezdő akvaristaként sajnos én is gömbakváriummal kezdtem, de "szerencsémre" összetörtem és azóta is szép nagy akváriumba vannak a halaim, többet biztos nem tartom őket gömbbe!
2009. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én most láttam a neten egy felhasználási módot,max arra használnám,abban köveket tett bele hogy bealgásodjon,hogy legyen kajájuk a garnéláinak.Szoval max erre használnám.Üdv Lucky.
2009. szept. 25. 20:39
 9/14 anonim válasza:
0%
hát nekem 1 éve van bettám gömbakváriumban és semmi baja ugyhogy szerintem az hülyeség hogy nem halnak való...
2009. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
Ami azt illeti, láttam már Bettát,spirális és kör alakú üvegcsőben,falióra számlapja mögött,virág alatt, vázában, palackban, nagyobb pohárban,Szobai szökőkútban.Ezekhez képest a gömbaksi,kész biotóp medence, a maga 15Literjével.Amúgy én már föladtam a dolgot,mindenki tartsa abban a halait, amiben akarja.De segíteni sem fogok, oldják meg egymás között, ha valami gond van.SN.
2009. szept. 29. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!