Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anubias levelének széle/vége...

Pusisz kérdése:

Anubias levelének széle/vége miért barnul? 2 hete van a vízben.

Figyelt kérdés
Vashiányra gondolok. Fúrott kút vizével lehet vízcsere? Bevizsgáltatva, lágyabb, mint a csapvíz, magas a vastartalma, emberi fogyasztásra kiváló. Megoldás lehet? HappyLife HappyPlant-tal tápozok 100 literbe napi 0,8 ml. (előírás: heti 5 ml) világítás 36W napi 9 óra. heti 15% vízcsere.
2013. ápr. 25. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem szokott nagyon táphiányos lenni, meg szerintem ha vashiánya lenne, inkább sárgulna, de próbáld meg.

Én ha nem tápoztam semmi baja nem volt, viszont nem szabad erős fényre tenni, mert azt nem bírja. Bealgásodik. Árnyékba szokták tenni, nem pont a fénycső alá, inkább a szélére. Ha friss akvárium, lehet hogy barna algás. Nem? Ha le tudod törölni róla könnyen, akkor az.

2013. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
2 hetes Anubiasnál nem nálad van az ok. Ez egy nagyon lassú növény, sok idő kell a változásoknak, mire beérnek. Ebben az esetben az a legvalószínűbb, hogy emersek a levelei, vagy szélsőségesen más vízben volt eddig, mint ami nálad van. Az alkalmazkodás az új körülményekhez minden növényt megvisel, csak az Anubiasnál ez nagyon látványos, mert lassan hozza az újakat.
2013. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
* az új leveleket.
2013. ápr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Bízom benne, hogy a vizem rendben, mert ha változtatok 1-2 hét mire látszata van, és ha rosszul döntöttem 2 hét alatt ki is végezhetem őket... ;)
2013. ápr. 25. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!