Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes akváriumba 3D hátteret...

Érdemes akváriumba 3D hátteret tenni? Valaki írta, hogy nem jó, inkább posztert.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 29. 19:42
 1/5 Pendulum92 ***** válasza:
Kis akváriumból túl sok helyet elvesz. Kb 300 litertől már raknék, de algásodik állítólag.
2013. ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
250 l
2013. ápr. 29. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:

A háttér ragyás felületébe úgy beletapad minden alga, hogy nem lehet levakarni. Ha kiveszed és a kádba lesikálod hipós vízzel, vagy ecetes szivaccsal, akkor lejön. De ha beragasztod, akkor nem tudod kivenni.

Csak úgy simán beletámasztani nem lehet az akváriumba, mert a víz felhajtó erejétől felrepül. Általában ezek a hátterek hungarocell szerű habanyagból vannak, amik nem maradnak lent a víz alatt, csak ha erősen nyomod lefelé.


Persze meg lehet csinálni kiszedhetőre, ha vágatsz egy csík üveglapot és azt felragasztod akvárium hátuljához fölülre, a hátteret pedig 1 centivel alacsonyabbra vágod mint az akvárium, és bepattintod az üveglap alá. Akkor ott marad és bármikor kiveheted.



Ezt a hátteret én ide faxán beragasztottam: [link]

Később tele lett ecsetalgával.

Ki kellett tisztítanom, ezért kénytelen voltam kivágni belőle a hátteret. Nagyon nehezen jött ki, mert én jól odaragasztottam. Utána ottmaradt az FBS ragasztó nyoma, ami most is látszik, mintha odafikáztak volna. Pedig vakarásztam pengével, valamennyire lejött, de nem teljesen. Szal tönkretettem a jó nagy akváriumot azzal, hogy beragasztottam a hátteret.


Mondjuk engem nem zavar egy kis ragasztónyom, csak nem olyan szép, mint előtte volt.


A hátteret nem raktam vissza, egyébként el is tört amikor kiszedtem.


Az üveget most sokkal könnyebb tisztítani, hogy már nincs benne.

2013. ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sztem nem szépnek szép de nagyon könnyen algásodik utána ahogy előttem írták nagyon nehéz levakarni róla és ugye nem marad csak úgy lent a vízfenéken be kell ragasztani stb

a poszter jobb ilyen téren de azok meg giccsesek

én pl egy fekete fotókarton tettem az aki hátuljára ez kiemeli a halak,növények színét

2013. ápr. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézegettem neten. Pl ennek a sziklás fele szerintem nem rossz:

[link]


Vagy ez is ilyen egyszerűbb köves poszter:

[link]


Többet most nem találtam ami nem csicsa.

2013. ápr. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!