Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumba tett mészkő...

Az akváriumba tett mészkő szikla durván keményiti a vizet?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 05:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, hát oldódik ki belőle a mész folyamatosan.

Ha veszel egy neptun vízkeménység tesztet, kb 400 Ft, le tudod mérni, hogy mennyire keményedett mondjuk egy hét alatt.

2013. ápr. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
A már eleve nagyon kemény vizet nem. Mivel a kemény víz lúgos, csak minimális mértékben oldja a követ. Minél lágyabb a víz és alacsonyabb a pH, annál erősebben oldódik a kő. Egy CO2 beoldásos növényesben elég durva keménység-ingadozást tud okozni pár mészkő.
2013. ápr. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, de a sima mészkövet, nem rakják a tengeri akváriumba. Sügeresbe teszik, de azt sem tudom mennyire jó az nekik. Nem értek a sügerekhez.

[link]


Tengeri akviba ezeket a korallok maradványaiból épült mészköveket teszik, ami ilyen lyukacsos, és ez jó bioszűrésnek. [link]



Nekem, amikor először csináltam akváriumot és jól megpakoltam kövekkel, amiket szedtünk itt ott kirándulásokon, utána átjött egy haverom, úgy lebaszott, hogy vegyem ki mindet. Pedig az még ilyen 250 literes akvárium volt és azért olyan nagyon sokat nem is raktam bele :D

2013. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!