Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Nitrivec mit tartalmaz...

A Nitrivec mit tartalmaz pontosan? Mit gondoltok, miután elérte a felhasználhatóságra vonatkozó dátumot, működőképes lehet még? És ha igen, saccra kb. meddig érdemes bízni benne?

Figyelt kérdés

2013. máj. 6. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Most ha jól tudom ez egy laborban kitenyésztett baktériumkultúra, lávakő zúzalék és egy steril folyadék keveréke, talán Nitrosomonas,Nitrobacter fajok vannak benne, ahhoz hogy a bacik életre keljenek megfelelő reagens kell, az ö esetükben az akváriumban levő ammónia nitrit nitrát ez, elvileg ha nem száradt ki használható, illetve ha nem sokáig volt nyitva a kupak akkor is, ha felhígítod akkor elindítod a folyamatot és mivel nem steril a folyadék, így azonnal fel kell használni.


Hasonló a sajt oltóanyaghoz.

Példa tojás ha elindul a hőtől a sejtosztódás ki fog kelni a kiscsibe, ami ha nem tud kibújni a tojásból elpusztul, megfullad.


Tehát ha nem száradt ki, nem hígítottad, akkor a szav időn belül jó lehet.

2013. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja de ha rendesen beállt jól működő akvárium van abba soha nem kell, kivétel ha példa szűrő csere van és a régi szűrőt nem tudod az ujjal együtt járatni, régi szűrőanyagot az újba betenni, vagy új akvárium indításánál jól jöhet.
2013. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Én olyankor szoktam locsolni, amikor kicsit hosszabb ideig áll a szűrő áramkimaradás miatt. Biztos, ami biztos. A lávakőzúzalékot tudtam. Érdekes, hogy a bacik nem múlnak ki benne. Amúgy köszi a választ. Ki nem száradt, nem volt hígítva. Viszont márciusban lejárt a szavatossága, és nem tudom, működhet-e még. Van benne kb. 10% még, ha nem muszáj, nem vennék másikat, és felhasználnám.
2013. máj. 7. 12:25
 4/6 Platypus ***** válasza:
A semminél biztos több, a helyzet meg annyira nem kockázatos, hogy újat vegyél miatta. Ha nincs túltelepítve az akvárium, pár óra áramszünet nem okoz komoly károkat.
2013. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"amikor kicsit hosszabb ideig áll a szűrő áramkimaradás miatt" arra jobb és olcsóbb a Sera Aqatan, áramkimaradásnál azért marad elég baktérium ami szaporodik, viszont a felgyülemlett ammóniát és nitritet az aquatan azonnal semlegesíti, a nehézfémekkel együtt, én még szűrő takarítás után is teszek egy keveset a vízbe.
2013. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak garnéláim vannak csigákkal, de az akvárium nem túl nagy, csak 35 literes. Én úgy olvastam, hogy egy-másfél óra már elég sok, ezért szoktam használni.
2013. máj. 8. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!