Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium vizének összkménys...

Csejani kérdése:

Az akvárium vizének összkménysége 8nk a karbonát keménység viszont 15nk mivel tudnám a karbonát keménységet lentebb vinni?

Figyelt kérdés
Elvileg lágyított víz szűrő van itthon azzal kevertem mindig a csapvizet de egészen eddig csak az összkeménységet mértem és mivel az 8 volt megfelelőnek találtam, de ma bevizsgáltattam a vizem és azt mondták minden jó csak a karbonát keménységem magas.
2013. máj. 9. 14:58
1 2
 1/19 YourDestiny ***** válasza:
Hát ez valami elég érdekes vízlágyító lehet. A változó keménységet minimális mértékben a forralás is csökkenti, de ne várj nagy változást. Próbáld ki, mérd meg. Az összkeménység változatlan marad.
2013. máj. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Végül is most hogy jobban utána olvastam nekem az jött le hogy a karbonát keménység ha magasabb nem is feltétlenül baj mivel nah most erre pontosan már nem emléxek de a lényeg a fejemben van valamiféle pufferként hat így stabilabban tudja tartani a víz ph-ját? Vagy hatalmas hülyeséget beszélek?
2013. máj. 9. 15:23
 3/19 A kérdező kommentje:
Amit én vízlágyító berendezésnek neveztem az egy ÖKONET-es reverse osmo víztisztító.
2013. máj. 9. 15:26
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem beszélsz hülyeséget, de egy 8nk-s változó is stabilan tartja a ph, ha minden más (vízcserék) egyébként rendben van.

Ha keményvízre érzékeny halakat tartasz, azoknak jó lenne lágyítani.

Amúgy tényleg érdekes, hogy egy ozmó szűrő miért hagyja magasan a karbonátkeménységet.

2013. máj. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Lehet h maga a csapvíz magasabb karbonát keménységű? Mivel cserekor is úgy keverem hogy 10 liter RO víz és 20 liter csapvíz. A legérzékenyebb a kemény vízre talán a kakadu törpesügér de eddig nem látok rajtuk semmi jelet h rossz lenen a víz.
2013. máj. 9. 17:04
 6/19 YourDestiny ***** válasza:
Jól írod. De ha a halaid nem igénylik az alacsony KH-t, akkor nem kell foglalkozni ezzel. Mellesleg nálunk panelben is valami mutáns víztisztító van. Itt a pH nem stimmel, de marhára. 3-4 nk-s a vizünk, 2,5-ös értéket mutat a változó keménység. A pH pontosan 8. Értem én, hogy a vezetékben nem folyhat savas víz, de valahogy akkor is érdekes ez a pH-keménység arány.
2013. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk a kakadu miatt lehet hogy megérné felesbe keverni a vizet. Az apisto-k közül szerintem ő bírja a legjobban a keményet, de azért jobb, ha lágyabb egy kicsit.
2013. máj. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Oké akkor mostantól vízcseréknél fele fele lesz az arány így szép lassan az egész aksiban majd átáll a víz. Köszi a segítséget!
2013. máj. 9. 18:08
 9/19 Pendulum92 ***** válasza:

összkeménység: változó(karbonát) + állandó. A karbonát nem lehet több az összkeménységnél.



nem merült le az a lágyító?

2013. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Platypus ***** válasza:

Az összkeménységnél magasabb karbonát (lehetséges ilyet mérni, a teszt becsapható) = szikes víz

Alacsony karbonát+ magas pH = nátriumos ioncserélő gyantával lágyított víz


Egyik sem szerencsés átlagos trópusi hal akváriumába. A magas karbonát jó sügerezni, de a tipikus trópusi hal nem szereti a lúgos vizet,

2013. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!