Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok ajánlani jó armatúrát?

Tudnátok ajánlani jó armatúrát?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy lesz egy egyéni méretű akim. 90 centi hosszú lenne. Tudnátok rá ajánlani jó armatúrát? Mélysége 25 centi. Milyen magas legyen, hogy a fény normálisan lejusson az aljára? Inkább alacsony fényigényű növényeket szeretnék. A fénycső inkább kisebb legyen, mint nagyobb, tehát a fény "ne menjen ki" az akiból.


Előre is köszi. :)



2013. máj. 10. 01:02
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Galaxy Dánió lenne benne, ha ez valamit is számít. :D
2013. máj. 10. 01:07
 2/20 anonim ***** válasza:

pl itt úgy volt, hogy 1db 60centis 18Wattos neoncső volt hosszan, 30x30x90cm akváriumon közvetlenül.

[link]


2 csővel már elkezdett nőni a zöldalga, ezért csak 1 csövet használtam.



Később a jobb oldalára raktam fényigényesebb növényeket: [link]

Ekkor már fölé raktam egy tákolmányt, 2db 20Wattos kompaktizzóval, mert a jobboldali növényeknek több fény kellett: [link]


A kompaktizzóhoz olcsó a foglalat, kb 500Ft, egy virágláda mittudomén 350 Ft.


Az Obiban pedig szoktak lenni konyhai pultmegvilágító fénycsővek, armaturával együtt. 3-4 ezer Ft körül már biztos kapsz valamit. T8-ast, T5-öst, amelyik szimpibb.

Ilyesmikről beszélek:

[link]

2013. máj. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szóval ez is 90centis akvi volt, és 1 csővel is a legfölső szálakat a jávai mohán néha le kellett tépkedni, mert ami túl közel volt a csőhöz, az a rész elkezdett zöld algásodgatni kicsit. Viszont 10 centivel lejjebb már nem.
2013. máj. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Csak mondjuk az a szar ebben a konyhai armaturában, hogy fejjellefelé ugyebár eldől, mert íves a takaróplexibúrája. Valahogy ügyesen kell rárakni az akváriumra. Vagy veszel T5-öset kicsit erősebbet, és magasabbra rakod, dellógatod a falra valami L alakú vasra, nemtudom, de akkor még az akváriumból ki is tudsz növeszteni dolgokat. Acorust, vagy vizipálmát, ilyesmiket.
2013. máj. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

köszi. :)

[link] ez? az, hogy dupla kapcsoló, azt jelenti, hogy nem kell mindkettőt egyszerre használnom?

2013. máj. 10. 02:10
 6/20 anonim ***** válasza:

vagy fölszerelsz a falra egy polcot

[link]

egy ilyennel akár:

[link]

és alá csavarozod a fénycső armatúrát

[link]

2013. máj. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél az túl erős lenne egy ilyen alacsony akváriumra.


Nekem van egy másikfajta, az a Quad T5 2x24 Wattos armatura, azt pl nem lehet külön kapcsolni, de még úgy em, hogy az egyik neon kiszedem, akkor nem világít külön a másik sem.


Ezt a fajtát nem tudom ez mit tud, ilyet még nem láttam közelről.

2013. máj. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
lehet, hogy meg tudnám úgy csinálni, hogy 90x40x45, és akkor lenne fölötte egy polc is. és akkor arra lenne felszerelve egy konyhai. de akkor már 2 cső kéne?
2013. máj. 10. 02:14
 9/20 A kérdező kommentje:
és a cső tulajdonságainál mire kell figyelni?
2013. máj. 10. 02:15
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit jelent a dupla kapcsoló, fel kell hívni megkérdezni.
2013. máj. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!