Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van az akváriumban?

Andrusa kérdése:

Mi van az akváriumban?

Figyelt kérdés
Találtam ma az aksiban egy furcsa dolgot! Rá volt tapadva a kőre egy olyan fura dolog, úgy nézett ki hogy egy "szár" és annak a tetejéből több "szál" jön ki. ha megmozgatom a követ össze húzódik, de utána újra kinyúlik. és a szálak amik kijönnek belőle lengedeznek. Olyan mint egy élőlény. Próbáltam lefényképezni de nem megy. Az egész kb olyan fél cm. Még a neten sem találok róla semmit.
2013. máj. 11. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy egy hidra. Édesvízben élnek, elég egyszerű élőlények. Leginkább szervestörmelékkel táplálkoznak azthiszem. És ha elvágod őket, akkor több lesz belőle mint a gilisztából. :D Valahogy így néz ki? [link]
2013. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia!Igen teljesen így néz ki! Ártalmas vagy nem a halakra és a növényekre??? mert én kiszedtem! :)
2013. máj. 11. 19:06
 3/6 A kérdező kommentje:
Vannak kis guppyk ( 4 napja születtek) is az aksiban... hogyan lehetne kiirtani őket??
2013. máj. 11. 19:51
 4/6 anonim ***** válasza:
nem ártalmas a kifejlett halakra, se a növényekre. A kisguppikat nemhiszem, hogy bántaná, bár elvileg meg tudja enni őket. De egy ekkorka kis állat nem fogja benyomni mind a 40 guppit ami egy alomból születik nyugi.. Elvan szerintem a halkaján, ami rápotyog. Nemtudom, hogy lehet kiirtani őket, én is csak bioszon tanultam róluk valamikor, még sose találkoztam velük az akváriumban. Ha látsz egyet szedd ki és húzd le a wc-n. :D
2013. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én ezt találtam róluk!=>A hidra

Ez a kis teremtés, ami nem hosszabb 2,5 centiméternél, példaként szolgál arra, hogyan vezetnek bennünket a dísz guppik a mellékösvényeken át. A hidra általában a tó vízével kerül be az akváriumokba és a guppik „első számú" ellenségévé válik. Megjelenését figyelembe véve nem igen nevezhető állatnak. Egy egész fejezetet lehetne itt írni róla.


Az állat egy ragadós anyag segítségével hozzátapad az akvárium üvegéhez vagy megakaszkodik a vizében található tárgyakon. Nem tud úszni, de bukfencszerű mozgásokra képes. Testének szabad végén egy kúp alakú nyúlvány található, az úgynevezett ajak, amelyen a szájnyílás helyezkedik el. A szájnyílás alján körös-körül 5-10 hosszú csáp van. A hidra a csápok segítségével szájához húzza az ivadékokat, miután egy érdekes testrésze, a csalántok, elkapja őket. Néhány csalántok hosszú soros tüskékkel van ellátva. Ezek a tüskék mérget fecskendeznek a zsákmányba, amikor átszúrják és az megbénul. Más hidrák fonalszerű nyúlványokkal vannak ellátva, amelyek kinyúlnak és egy általuk termelt ragasztószerű anyag segítségével körbevesznek bármilyen kiálló részt a halivadékon, hogy biztonságosan meg tudják tartani. A vízibolhák között a hidra erőteljes pusztítást végez. Pihenő állapotban a hidra puha gömb alakot vesz fel. Táplálkozás után szintén szabálytalan gömb alakba húzódik össze.


Mivel szaporodása lehet ivartalan vagy ivaros, nagyon gyorsan szaporodik. Az akvárium mosása és szárazra törlése által is nehéz tőlük megszabadulni, mert tojásaik egy kemény külső héjjal vannak ellátva, amelyek ellenállnak mind a szárításnak, mind pedig a mosásnak. Amint kedvező körülmények adódnak, a héjak tartalma hamar életre kel. Egy súlyos hidra fertőzés sok ivadék fejlődését meghiúsíthatja vagy késleltetheti, akár elpusztítják őket, akár felfalják táplálékaikat, aminek következtében éhen pusztulnak. A hidra könnyen kilép a testfalából és körülötte imbolyog.



Kezelése

(1) a hidra nem tűri a klórt és a hőséget. Ha a városi vízrendszerhez vagy csatlakozva, vedd ki az összes halat a tartályból és töltsd fel friss vízzel! Két-három nap múlva rakd őket vissza! (2) Távolítsd el a halakat, emeld a víz hőmérsékletet 40 Celsius fokra és hagyd úgy 24 órán keresztül! Amikor a víz visszahűlt, helyezd vissza a halakat! (3) Ha teszel 5 kristály ammónium-nitritet vagy ammónium-szulfátot 5 liter vízbe, az is elpusztítja a hidrát. Előbb oldd fel a kristályokat kevés vízben, majd öntsd bele a nagyobb tartályba! 3-5 napon belül minden hidra elpusztul és a guppik életben maradnak, mert az oldat rájuk nézve nem veszélyes.


Szinte az összes többi guppi-ellenséget nem szándékosan a csővájó férgekkel, vízibolhákkal és az élő növényekkel együtt említik, pedig legtöbb a rovarfélékhez tartozik. A külső ellenségek megszállják a medencéket vagy a nagy tartályokat, amelyekben a halakat tartják. Nem létezik ellenük olyan szer, ami ne volna ártalmas a halakra, tehát csupán annyit tehetsz, hogy szúnyogvédőt teszel az akváriumra, hogy a rovarok ne tudjanak berepülni.


A guppik legfőbb rovarellenségei a következők: a szitakötő lárvák, a keskeny szárnyú légylárvák, a nagyszárú légylárvák, a vízi skorpiók, a vízi poloskák, a hátonúszó poloskák, a vízi tigrisek, amelyek valójában búgócsiga lárvák és az óriás poloskák .


Háziállat Magazin

2013. máj. 11. 21:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha neked nem kell, add nekem.
2013. máj. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!