Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az említett 80 cm magas...

Az említett 80 cm magas akváriumból le lehetne vágni 65 re? Lapjára szedni és úgy. Persze nem házilag. A merevítések miatt gondolom nem egyszerű. Ha igen, hol csinálnák és mennyi pénzért?

Figyelt kérdés

2013. máj. 11. 21:41
1 2
 1/14 YourDestiny ***** válasza:
Nézd, ha vastagon pakolod az aljzatot, fent több üres terület marad pár centivel, ami által kisebb a vízoszlop, marha tiszta vizet csinálsz, valamint a növényeket megpróbálod a lehető legmagasabb pontokra ültetni, egy tetővilágítással meg tudod világítani. Persze a hűtést meg kellene oldani, kell egy kis barkácsügyesség, és nem kell magasra tenni a mércét, avagy ne akarj higt-tech növényeset. Ésszel simán le tudsz darálni 10-15 centit a vízoszlopból.
2013. máj. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezt értem most is van beletöltve 15 cm talaj.

De általános talajból nem fogok ennyit beletölteni, nem olcsó.

Ezentúl az, hogy néz ki ha nincs teletöltve?

Hiába magyarázok, mást úgysem tudok mást csinálni, mint magas talaj, kevés víz.


Tudsz ajánlani az ATI nál olcsóbb világítást amivel megtudom oldani?

Vagy lehet drágább, de akkor tökéletes a 80 centihez.

2013. máj. 11. 22:35
 3/14 anonim ***** válasza:

Csinálhatsz ilyet is, tessék, én rajzoltam:

[link]


Szal hogy nagy lávakövek lennének baloldalt és rajta valamennyi talaj, a maradék talaj meg lefolyik jobbra, és oda a szakadékba csak anubiasokat tenni mert az nem fényigényes.


De így baloldalra lehet tenni bármit, és túl sok talaj sem kell hozzá. Viszont kellenek akkor nagy kövek.

2013. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Még egy kicsit átrajzoltam, baloldalt nem lehet anubias, de ott mondjuk lehet fű, és bármi ami fényigényes:

[link]


Így tudnál fénycsövekkel is világítani.


Baloldalra beraksz kb 25 centi magasan nagy köveket, az akvárium egyik felébe csak, aztán rászórsz 6 centi talajt.

2013. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 YourDestiny ***** válasza:
A hable-rajz is egy jó ötlet. De T5 mellé akkor is tennék néhány fémhalogén fényforrázt. Nem kéne túl sok fény, de a fémhalogénnek jóval nagyobb a hatótávolsága, ha írhatom így. Kéne 2 darab T5 (szélességtől függően, nem tudom elég-e), és közé pedig néhány fémhalogént betenni végig. Ezt kéne egy armatúrában építeni, természetesen megfelelő hűtéssel ellátva.
2013. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 YourDestiny ***** válasza:

Tessék, neked egy ilyen kell:


[link]

2013. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 YourDestiny ***** válasza:
Az AquaMedic-nek is van, nem tudom olcsóbb-e. A te akváriumodhoz a 3. vagy 4. verzió kéne. Lehet, hogy a sima halogének is elegendőek. A 4. verzió már komoly fény, nem tudom, hogy a halogének cserélhetők-e kisebb teljesítményűre.
2013. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 YourDestiny ***** válasza:

Van belőle dögivel, csak meg kell fizetni:


[link]


[link]

2013. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja a harmadik jó lenne, csak 200 000.ft
2013. máj. 12. 09:57
 10/14 A kérdező kommentje:
Az akvariumplus osra értettem
2013. máj. 12. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!