Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha 20 nk-s a csapvizem, és...

Ha 20 nk-s a csapvizem, és műgyantával 10nk-sra szeretném lágyítani, akkor olcsóbban jövök ki, mintha palackokban venném az ioncserélt vizet?

Figyelt kérdés
És tényleg működik az, hogy én visszaviszem a használt gyantát, és 500 forintért kapok frisset?

2013. máj. 12. 20:47
 1/4 A kérdező kommentje:
140 literes akvárium.
2013. máj. 13. 00:57
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos olcsóbbra jössz ki, az hogy menyivel az a csapvizeden múlik, én egy éve megkérdeztem egy helyi profit ő azt mondta nekem hogy puding próbája az evés, ő próbálta és ha nem előtisztított vizet használ akkor hamar kiürült a gyanta, egy ilyen csapra köthető víz tisztító meg nem olcsó, és akkor inkább egy ozmó szűrő. Valóban ha a kiürült gyantát visszaküldöd akkor csak töredéke az első menyiségnek az árához viszonyítva, csak kérdés mindig a posta.

Tudsz venni személyesen vagy posta kell, ezt is hozzá kell kalkulálni.

2013. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
Ezt a gyantás dolgot én nem szeretem, mert a lágyítandó vizet külön kell lágyítani, ugyanis ha az akváriumon működő szűrőbe teszed, nem tudod szabályozni, milyen mértékben működjön. Aztán meg állandóan méricskélni kell, mikor merül ki.
2013. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most úgy kb egy éve mint írtam én ezt kiveséztem rendesen.

Pár sorban a használat.


Veszel 1 liter kevert ágyas műgyantát, azért fizetsz elsőre úgy 2500ft körül + posta tehát úgy 4000 ft lesz az első.

Ahogy előttem írták kell egy 100 literes hordó, meg egy szűrő, vagy egy nagy akvárium amibe beleteszed a szűrőt és bele a gyantát, forgattatod a vizet és méregetni kell hogy menyi nk ha 0 akkor nyert ügyed van.

Második lágyítás, új 100 liter víz hordóba beleteszed a régi gyantát a használtat! és forgattatod vele, valamennyit lehet még lágyít.

Ha ez a régi gyantával megvan felteszed postára és küldik az újat, beleteszed szűrővel a hordóba és járatod.

Tehát mindig a régi gyantával kell indítani az új víz gyártást.

Persze lehet kevesebb liter és kisebb hordó is, csak akkor arányosan kevesebb gyanta kell.

Ami fórumokon negatívum hogy a megindított gyanta ha sok idő telik el már nem lágyít második használatra, tehát a legjobb szalagban folyamatosan csinálni, heti több alkalommal kevesebbet.


Tehát költségek: szűrő,hordó, gyanta, posta*, kiürült gyanta visszaküldés*


*Ezért írtam nem mindegy hogy postázni kell vagy sem.

----------------------------------------------------------


Neked az aksid ha jól tudom 144 liter, ha a halak érkezésénél bevállalod hogy félig van az aksi csapvízzel( amibe a kereskedésbe vannak megkérdezed) akkor kb 120 liter víz van benne, tehát 60 liter ion cserélt kell, ezt apránként rátöltöd napi szinten, mivel folyamatosan frissítesz így vízcsere nem kell. Ha feltöltötted akkor 10nk vized lesz az akvában. Ez így 2400 ft ha 200ft-ért megveszed az 5-literes ion cserélt vizet.


A továbbiakban 120 liter víz/30%csere az kb 20 liter ion cserélt az 800ft/hét,párolgással együtt.


Az első lágyítás macera, ha nem vállalja be valaki hogy félig van az aksi.


A továbbiakban tehát a 10nk viz az havi 3200ft ha a 30%-ot akarod cserélni.


Innentől rád vár eldönteni hogy mizu, ahol én lakom 80 literhez vízhez elég 1 liter kevert ágyas és a második adag vízen már nem lágyít, ha tisztítva van ilyen teleshopos, vagy zepter víztisztítóval akkor elég 100 literhez és a második vízen 1-2nk-t lágyít.


Én maradok az ion cseréltnél, de az esővizes hordó se rossz amúgy.

2013. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!