Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes még Eheim Classic...

Érdemes még Eheim Classic szériát vásárolni? Azt mondják hangos egy idő után, macera takarítani stb. Sokan dícsérik az Atman AT és a Tetra EX szűrőit. Érdemesebb inkább az utóbbiakra beruházni?

Figyelt kérdés
Leírhatnátok tapasztalatokat a felsorolt márkák típusairól.
2013. máj. 20. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem eheim classic 2215öm van.


szerintem egyáltalán nem hangos és nem is macera takarítani. a szivacsok szivacsok szal könnyű kivenni a siporax pedig még a kosarasokban is hálóban van szóval itt is abban van szal simán kikapom a 2 liter sipot hálóstul átöblítem az akvi vízben egy vödörben és csá :)

a hangja pedig olyan, hogy mellette alszok és a hydor crystal 4-es belsőm hangosabb nála :)


egyébként ha zavaróan hangos lesz akkor egy rotorcsere kell neki és máris halk megint.

amúgy egy idő után minden szűrő hangos lesz :P

2013. máj. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jól hangzik. Mekkora akváriumot üzemeltetsz vele?
2013. máj. 20. 18:36
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
A Classicnak annyi az előnye, ami a legtöbb Eheim-nak: erőteljes. Viszont drága, ismét akár az összes Eheim. A takarítás tényleg nem egy álom, nincsenek szűrőkosarai, és hangosabb is a másik kettőnél. Én a Tetrát ajánlom, az tuti választás. Véleményem szerint ebben az árkategóriában magasan a legjobb. Rengeteg embernek van Atman, az is jó, viszont az utóbbi időben egyre többen jönnak azzal, hogy az AT szériás Atman másfél-két, esetleg három év után tengely- és rotorcserére szorul, ugyanis ismeretlen okok miatt elhangosodott. Legutóbb akvaristán olvastam ilyen panaszokat, korábban itt és más fórumokon is. Én erősen Tetra párti vagyok, de okkal vagyok az.
2013. máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
A legfontosabbat kihagytam: Az Atmannal szenved egy olyan "betegségben", amiben a JBL külsői is. A gyári adat annyit hazudik, amennyit lehet. A teljesítményük elég szegényes, a Tetra jóval erőteljesebb. Az Eheim szintjét nem éri el, de minőségileg és összességében minimum igen.
2013. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Tetra EX 1200-ba mennyi siporaxot kéne venni a gyári szűrőanyag helyett? Azt olvastam amúgy, hogy a tetrához elég sok mindent csak szettben lehet kapni ha elromolna/törne. Azért tartok tőle egy kicsit.
2013. máj. 21. 09:58
 6/7 anonim ***** válasza:

na szóval sry nem néztem ide :)


nekem kett őszűrőm van egy 112 lityisben:

hydor crystal 4-es belső ami 900 l/h-val mechanikait szűr

és

az eheim classic 2215-öske, ami full bio töltet. 2 gyári eheim szivacs van alul, felette 2 lityi sipo és végül eheim perlonszerű vattaizé.

a vizem tiszta, és a bacik szaporodnak rendesen a szűrőkben.


a szűrésem egyetlen hátránya a túl erős flow...de ennek ellensúlyozására tele van növénnyel, szóval van bőven lassú mozgású víz is benne :)

2013. máj. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Nem hinném, hogy néhány évig bármit is kéne hozzá venni. Tömítőgyűrűt kapsz hozzá pluszban, a csapok meg nem a csöpögősebb fajták. Egyébként a csapok külön is megvehetőek, ugyanúgy a rotor és tengely is. Más meg nem igazán fontos. Az enyém két és fél éves, eddig semmi gond, akár az új. Remélem, jó ideig így is marad. Hogy mennyi liter Siporax kell bele, az függ az akvárium méretétől. ha csak az lesz, akkor 1 liter Sipo per 50 liter. Nagyjából úgy kalkulálj.
2013. máj. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!