Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel kezeljek, ha nem tudom...

Mivel kezeljek, ha nem tudom eldönteni, hogy fátyol, bársony vagy colisa betegség, illetve darakór van az akváriumban?

Figyelt kérdés

Tünetek: Betta dörgölőző mozdulatokat tesz időnként, úszói foszladoznak, szakdoznak, ismeretlen eredetű kb. 5 mm-es sérülés az oldalán (olyan, mintha kiesett volna a pikkelye azon a területen, az akváriumban csak élő növények vannak, a halak sosem bántották egymást)

Az egyik pontylazacnak kezdődő úszórothadása van, illetve az egyik oldalán 1 db kiálló darakór szerű pötty van, a másik oldalán 3 db fehér pöttyfoszlány, de nem olyan, mint a darakór esetében (és egyben a másik oldalon), hanem ilyen: [link]

Az egyik pandaharcsa dörgölőző mozdulatokat tesz, hasa enyhén duzzadtabb.

Előzmények: Már talán 2 hónapja figyeltem meg ezeket a tüneteket, akkor kaptak egy 9 napos parakill turbós kezelést minden szabályt betartva. Ekkor megszűntek a tünetek, mindenki újra a régi lett. Viszont pár hétre rá újra kezdődött minden. Szintén parakill turbo, de most nem hozott akkora javulást, illetve megint rosszabbodik a helyzet.

A halak esznek, nem letargikusak, de valami van rajtuk az biztos.

Állapot: 3 éve élnek együtt változás nélkül, azóta új hal, növény nem érkezett. 2 hónapos ittlétükkor volt enyhe darakór fertőzésük behurcolásból, mert egy családtagom felelőtlenül, a tudtom nélkül vett és rakott be halakat.

1 betta, 6 corydoras panda, 6 áttetsző pontylazat 80 literben, szűrés Tetratec in 600 Plus belső, fűtő 27 fokon folyamatosan, vízcsere 2 hetente kb. 20%, hőmérséklet ellenőrzéssel. Egyedül a világításom ment tönkre, így most olyan fénycsövem van, ami ugyan megfelelő a növényeknek, de nagyon szaporítja a zöld algát, ehhez nem értek, hogy mennyire káros. Nem burjánzik, de sok van, így többet törölgetek.

Malachit zölddel gondoltam most kezelni, de van amire antibiotikumot is ajánlanak, túl sokféle a tünet, nem tudom mit válasszak.


2013. máj. 20. 19:52
 1/2 izomszörp ***** válasza:

[link]


Sok a tünet szegényeknél, esetleg próbáld meg ezt!

2013. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 izomszörp ***** válasza:
Hetente kellene a vízcseréket megejteni.
2013. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!