Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halastó? De hogyan?

Halastó? De hogyan?

Figyelt kérdés
szeretnék egy 30m*15m*2m* halastavat de egy kicsit tapasztalatlan vagyok ezen a téren linkelnétek pár oldalt esetleg leírnátok mi szükséges ehhez?

2013. máj. 25. 09:26
 1/10 A kérdező kommentje:
ez horgásztó lesz
2013. máj. 25. 09:30
 2/10 anonim ***** válasza:

Első lépésben kell egy munkagép változó de olyan 6000ft/óráért dolgoznak ezek a kis fülkés szerkezetek ilyen platós kisteherautón hordják őket elég, nem árt ha előbb egyeztetsz velük körülbelül ez hány óra.


Két fajta tavat tudsz csinálni, van emelt part oldalas, annál nem marad ugye föld felesleg 1-métert kell leásni és amit kidobál a markoló az lesz a másik 1-méter emelés, ha 2-métert ásatsz le az költségesebb és el kell vitetned a földet.


Utána kell mondjuk egy fény stabil fólia, van vastagságra 0.15 és 0,18, ne zavarjon meg hogy ilyen vékony a 0.15 is elég.


Ezek léteznek 6.5, 8, 12, 16, méteres szélességben a hossz 40-60-80 méter több rétegben kell bélelni legalább kettő réteg.

Sajna nincs aktuális árlista előttem, de úgy 50 ft egy 0.15 fekete takaró fólia /m2 ha egész tekercset veszel.


Az illesztéseket össze kell vasalni, ha teszel bele tóba való növényeket akkor azok gondoskodnak a méreganyagokról más szerintem nem kell.


Nyilván csak halak hiányoznak.

2013. máj. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most fentebb írtam a technikai részét, de előtte pár dolgot nem árt figyelembe venni, talajvíz hogy áll, ha esetleg van valami nagy lombos fa a közelben akkor nem árt a tavat védeni esetleg lapkelmével(rashel háló) azt most vettem 7,5X 50 méter 19000ft 9.5x50 méter az 23500ft én az egész udvart árnyékolom vele nagyon egyszerűen össze lehet fűzni, és tűző napon is kint lehet lenni. Több oszlop van felállítva azokra van kifeszítve 3 méteres magasságban, így a tavad se melegszik úgy, meg a körülötte lévő pázsit se sül ki. A jég se cseszteti a dolgokat.


Lehet amúgy betenni nagyobb víz alatti szökőkutakat frissítik a vizet meg jól mutat.

2013. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 _.-Akv-._ ***** válasza:

De... horgásztóba nem lehet fóliát tenni, mert beleakad a horog, kiszabja, stb...


Amúgy kicsi lesz horgásztónak.

2013. máj. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

AKV ezek végül is nem halastavak, hanem ilyen sörös pavilonos , hétvégi dolog, nálunk majdnem minden nyaraló végébe van egy ilyen, vannak ettől kisebbek is. Nemsokára népünnepély úgyhogy robogunk majd a botokkal kifogni a bográcsba való pontyot egy ilyenből, erősen illuminált állapotba.

Hát a horog az igen akad, de inkább a mint tavaly a haver hónaljába, kombinált fogó jelentette a gyógyírt.


Van strapabíróbb fólia is, amibe nem akad a horog, elég merev műanyag szerű, de az horror árban van.

2013. máj. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és akkor kell vagy sem fólia a tóba ezt magam sem tudom eldönteni mert ha teszek bele a horog szakíthatja de ha nem akkor gondolom az elszivárgott vizet pótolni kell vagy nem tudom hogy kéne megoldani esetleg valaki valami értelmes ötletet tud mondani? vagy esetleg valamiféle tapasztalat?
2013. máj. 27. 18:47
 7/10 anonim ***** válasza:

"ötletet tud mondani?"


450m2 alapterület adtál meg, ez nem kevés, erre a legolcsóbb verziót fentebb írtam. Egy 900m3 méteres medencét ha megkérdezel egy ezzel foglakozó céget menyiért csinálnak nem keveset fognak mondani.


Az aljzatra lehet hozatni sódert a fóliára rá teríteni, bár egy etetett tóban úszóval dobod húzod elv van.

1m3 sóder beterítve 2mm réteget ad. Fólia nélkül szerintem nem nagyon érdemes elszivárog a víz, Bár ez talajfüggő, de az oldalfalak folyamatosan omlanak majd, mivel nincs vízzáró réteg amit nekifeszít a víztömeg és így tartja a partoldalt.


Nyilván ha egy ilyen projektre több milla áll rendelkezésre akkor egészen más a helyzet.


Okozhatnak problémát még a fák gyökerei is, illetve a talajvíz.


A partoldalt esetleg valami híg ragasztót kell, be kell fújni a fóliát és megdobálni sóderrel, kaucsuk alapú ragasztót kell felfújni.


Saját részre így csináltam, kijelöltünk egy gödörnek területet rotációs kapa, szépen beleálltam mentem körbe körbe, lazítottam a talajt, unokaöcsém dobálta ki a földet, csak a szélső egy métert dobálta ne keljen messzire, utána középről szépen elpaníroztuk egyenesre, ahol gyökér volt oda tettünk kukoricás zsákot, létrát behúztuk kimentünk, rota kapa felhúz kötéllel, megcsináltuk fent is körbe elegyengettük.


Fölé húztuk a fóliát, beleengedtük, lassan fel engedtük vízzel, pár nap múlva a fölös fóliát körbe levágtuk, leástuk, és kész.


Igaz csak 10m3, de benzinnek pár ezerből megvan.


Egy ilyet leleménnyel ki tudsz hozni 100-200 ból de ugyanaz lehet 2-5 milla is.


Ez egy viszonylag pofon egyszerű dolog, de nem kevés utána járás szükséges.


Megjegyzés: A rota kapás dolgot én fejlesztettem ki,legalábbis a fejemből pattant ki, nem olvastam sehol (nem kell ásó csak lapát)

2013. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehát kell gödör,víz, bélés

Fotóztam egyet, a bélésnek az ominózus fólia tekercsben 50 ft körül van egy réteg/m2, a legalsó tekercs a képen 12mX60mx 0.12 vastag 720m2 és ez áfásan 41.000ft körül van (nagy a szórás, én ennyiért veszem)


[link]


Helyileg érdeklődj mi menyi, ez tól-ig óriási szórás.


Van egy 1000 ft -kürüli bélés/m2 az már kész tavon van arról délután dobok egy képet,csak akkor tudom lefotózni, abba nem akad a horog, a kép (kb délután 5 óra) link után részemről lezártnak tekintem a kérdésed remélem adtam egy pár támpontot.


Lehet más okosabb dolgot mond.


[link]


A gyári tó délután.

2013. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon erős, 4 mili vastag, műanyag szerű anyag, de az ára is vastag, a te esetedben brutális összeg több millió.


[link]

2013. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod nagyon sokat segítettél!
2013. máj. 29. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!