Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Afrikai sügereknek kell...

Afrikai sügereknek kell levegőztetés?

Figyelt kérdés
Kell külön levegőztetés vagy elég lenne valami vízfelszin fodrozás? A "Tanganyika és a Malawi-tó sügérvilága" című könyvben az volt írva, hogy kifejezetten az oxigéndús vizet szeretik. Ezért gondoltam, hogy nem ártana nekik a levegőztetés. Ha simán esőztető van és ráfolyik a víz tetejére az amúgy is elég hangos lehet nem? Ha víz alól felfelé az meg szerintem talán nem is fodroz annyira, mintha felülről jönne. Mit gondoltok?

2013. máj. 28. 20:15
1 2
 1/12 bamboochatheone ***** válasza:
Én tennék levegőztetést. Ezek a halak szeretik.:)
2013. máj. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kell, ők elég levegőigényesek
2013. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 YourDestiny ***** válasza:
Szeretik az oxigéndús vizet, én valóban azt írják a Sinkó könyvben, de nem muszáj. Ha nincs túltelepítve az akvárium, nálik is elég a vízfelszín kellő hullámzása. Nálam három éve így megy a sügeres, viszont hozzáteszem, szinte az akvárium egész hosszában mozgatva van a felszín.
2013. máj. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 YourDestiny ***** válasza:
A kérdés második feléhez... hát pocsolni fog, ha kiemeled a vízből. Hangos lesz. Dugd alá, és fordítsd kicsit felfelé a lyukakat.
2013. máj. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A külső szűrő mellé amúgy is kell még egy vízpumpa, ami megmozgatja a vizet, ennyi erővel arra köthetek egy levegő csövet és kész nem? Engem mondjuk nem zavarnak a bubik, sőt talán még tetszik is, csak azt nem akarom, hogy hetente elálljon. Esetleg lehet ezt kivitelezni, mondjuk úgy, hogy nem lesz a vízpumpán semmi szivacs és akkor rendben lesz?


Tehát arra akarok kilyukadni, hogy lehet-e mondjuk egy powerhead-et szivacs nélkül járatni és nem fog-e úgy eltömődni a forgórész vagy valami, illetve így akkor nem fog bedögleni a levegőztetés közben ugye?

2013. máj. 28. 20:48
 6/12 anonim ***** válasza:

Gondolom írnak majd még akik eddig írtak, én annyit szólnék hozzá hogy ezt a diffuzoros levegőztetést nagyon meguntam az utóbbi időben, a levegő pumpás porlasztást is, nem tudom levegővel átjáratni az aksit. Akkor inkább vízfelszín fodrozás.

Ha fel teszed a powerheadot akor csak a felszínt porlasztja

2013. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldtem befejezetlenül.

Ha fel teszed a powerheadot akkor csak a felszínt porlasztja ha leteszed akkor eláll a porlasztás, én úgy csinálom hogy a diffuzorra a powerheadon rákötöttem egy levegő pumát csappal és úgy letehetem a pumpát stabil a levegő nem kell minden nap állítani.

2013. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A pumpa meg úgy van nálam hogy vettem a gazdaboltban vékony tömlőt azt hiszem 35ft volt métere, és messzire eltettem hogy ne hajuk hogy búg, és tettem rá t-elágazókat és több csapot így a gyerkőcök is adagolhatják a bubikat kedvük szerint az aksikban.


Szerintem a powerhead be fog taknyosodni, könnyen eltömődik szivacs nélkül, és nem lesz stabil a porlasztás. Meg csak a felszín közelébe tudsz szűrővel porlasztani csak nagyon tiszta új szűrőt tudsz lejjebb tolni.

2013. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tengeri akváriumhoz használnak mágneses áramoltató motorokat, ami arra jó, hogy csinál egy nagy hullámzást, és egy erősebb áramlatot. Ha kicsit fölfelé állítod, akkor nagyon hullámzik tőle a víz, talán elég és ezek csöndesek:

[link]


Így kell az üvegre rögzíteni, egy mágnessel, alig foglalnak helyet. Van bennük egy kis propeller, fújják a vizet, mint egy vízpumpa.

[link]

2013. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 YourDestiny ***** válasza:
A diffúzort én is utálom, tuti mellőzném. Nekem is állandóan beszart régen. Egyébként egy jó erős vízpumpa, főleg ha még esőztetőt is kapsz hozzá, tisztességesen végigfodrozza a felszínt. Kizárt, hogy a halaidnál oxigénhiány lépjen fel.
2013. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!