Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy t8-as fénycsőhöz mit kell...

Egy t8-as fénycsőhöz mit kell még venni?

Figyelt kérdés

Házilag szeretném megoldani a világítást, hogy olcsóbban jöjjek ki.


Amit kinéztem neonnak:

[link]

Ebből két darab.


Azt írják 54cm az akváriumom hossza 70cm.


Tehát az a kérdésem, hogyha veszek két ilyen T5-ös fénycsövet, akkor mit kell még beszereznem, hogy elkezdjek szerelni? :) Esetleg érdemes lenne egybe megvenni a komlett elektronikát valahonnan, és csak kicserélni a fénycsöveket? Ebben az esetben hogy kérdezzek elektronikai boltokban erre?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2013. máj. 29. 17:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy a kérdésben elírtam a fénycső típusát. T5-össel szeretnék dolgozni.
2013. máj. 29. 17:12
 2/8 anonim ***** válasza:

4 db páramentes foglalat, egy rakás vezeték legalább 3féle színben, kapcsoló, meg egy ehhez való 2×24 wattos elektronikus előtét.

Az utóbbi elég drága, és a bekötése se egyszerű.

Rá van rajzolva a kapcsolási rajz, de ha nem vagy ilyenben jártas, akkor kicsit bonyolult.


Az a baj, hogy ha külön veszed meg a dolgokat, akkor elég minőségieket tudsz csak venni, és a végére szinte nem is jössz ki olcsóbban, mint ha vennél egy gyárit, ami mondjuk elég gagyi anyagokból van összerakva, de ugyanúgy működik.


Ha tényleg az ár a legfontosabb, akkor azt ajánlom, hogy amibe az elektronikát szerelted volna, foglalatok, stb, (gondolom valami tető féleség, vagy ilyesmi lámpatest) abba egyszerűen szerelj be 2 ilyet:

[link]

vagy ilyet

[link]

Ennél olcsóbb megoldás nincs.

Ennek a 2-nek az árából esetleg az előtétet tudnád megvenni.

2013. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az olcsóbb az 3500. Na most ha veszek kettőt belőle, mert ugye két neont szeretnék, akkor az már 7000. Nem tűnik valami olcsónak. :) Egyáltalán lehet egybekötni ha így döntök, hogy egy vezeték jöjjön ki?
2013. máj. 29. 18:03
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

Találtam egy ilyet.


két foglalatos armatúra T5-ös. Szerintem ez tökéletes lenne, azonban ott van hogy 13W. Maximum akkora fénycsövet bír el, vagy ilyennel van mellékelve? Mert ha lehetne bele tenni 25-30W-osat akkor nagyon jó lenne.

2013. máj. 29. 18:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tűnik olcsónak??!! Ne viccelj!

Gyári lámpatestek közül ez a leggagyibb legolcsóbb akciós :

[link]


Ha alkatrészeiből akarnád összerakni, itt kezdődik a dolog:

[link]

és ez csak egy kis töredéke a teljes összegnek.


Egy normális igényes ventilátoros lámpatest 70-80 ezer forint.


Amit linkeltél az 13 wattos.

Nem "bír el" semmi mást, mert semmi mást nem lehet belerakni.

Nincs olyan, hogy azonos méretben más teljesítmény.

T5-ben HO-ban van 55 cm-es 24 wattos, meg 85 cm-es 39 wattos, meg 115 cm-es 54 wattos. Meg ami kevésbé szabvány, a 80 wattos 145 cm-es.

De egy bizonyos hosszhoz egy bizonyos teljesítmény tartozik.

És HE fénycső helyére se lehet berakni HO fénycsövet, még ha hosszra be is férne, mert nem a hozzávaló előtéttel gyártották.


Amúgy nem akadékoskodásból, de ha 2 komplettre szerelt lámpatestet nem tudsz egybekötni, hogy egy vezetéken legyen, akkor esélytelen, hogy egy T5-ös szettet be tudjál kötni.


Szóval ha még ezek után tudsz találni olcsóbbat az említett megoldásnál, akkor egy életművész vagy.

2013. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Közben én is rátaláltam erre amit linkeltél ( [link] )


Mi a probléma ezzel egyébként? (írtad , hogy gagyi.)


nettó ~95 literhez- low techen nem lenne elég? Erősen szemezek vele.

2013. máj. 29. 20:14
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő válaszod egyébként, ment a zöld kéz.
2013. máj. 29. 20:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi a probléma ezzel egyébként?


Hát ha ennyiért árulják, biztos nem a legprofibb, legstrapabíróbb alkatrészekből rakják össze.

Ez kimondottan egy minimál költségvetésű cucc.

Jól néz ki, (viszonylag) de kb ennyi.

Előtétből is van sokféle, abból se hiszem, hogy a legjobbat raknák be, a bekötése se egy túlbiztosított vastag rézkábeles megoldás, meg a jobbaknak saját beépített ventilátoros hűtésük van, túlmelegedés ellen, amit ez szintén nélkülöz.



De amúgy a legtöbb gyári cucc ilyen, manapság alig lehet találni valamit, amit hosszú távra terveznek.

És egyébként rengetegen használják ezt a világítást, és aránylag kevés panasz van rá.

Meg arra írtam, hogy a leggagyibb, hogy ennél csak drágábbak vannak.

Direkt akvarisztikaiakból nagyságrendekkel drágábbak.

2013. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!