Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért úsznak függőlegesen?

Miért úsznak függőlegesen?

Figyelt kérdés

Zebradánióim és neonjaim vannak. 1-2 napja elkezdtek furán függőlegesen úszni. Nem mindig, de elég gyakran, főleg a neonok. Mi lehet a baj?


Rajtuk kívül még vannak red cherry garnik, nekik semmi bajuk. Nincs semmi újdonság az akváriumban, 1 hete volt részleges vízcsere, eddig nem csinálták.



#hal #akvarisztika #függőleges úszás
2013. jún. 2. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Mérgezés szokott ilyet csinálni, de mástól is lehet.
2013. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:
Néhány ok: rossz vízminőség által fellépett mérgezés, ami lehet a gyenge szűrés vagy helytelen szűrőtisztítás eredménye, de akár a hőmérséklet is felszökhetett, és lehet túl meleg a víz. Így nyáron ezt is érdemes megemlíteni, főleg a neonhalnál, ami a hűvösebb vizet kedveli. Ez max. 24-25 legyen.
2013. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a meleg víz nem valószínű mert most sehol nincs hőség inkábbb az eső jellemző.Biztos valami mérgezés szerintem.Vagy az hogy kevesen vannak és megbolondultak.Vagy nemtom.
2013. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sok a hal benne és gyenge a szűrés. Ezért legalább cserélj sűrűbben vizet, és ne etesd túl őket.
2013. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 izomszörp ***** válasza:

Halak száma?

Aki méret?

2013. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A víz 23 fokos, 100 literben vannak, nem etetem őket túl. 8 neon és 8 dánió. 20 garni, nekik nincs semmi bajuk, pedig van két mindenórásom is.
2013. jún. 2. 20:01
 7/10 izomszörp ***** válasza:

Vízzel lesz valami,ha egy hete volt vízcsere akkor megint kellene.

ammónia nem magas?

Többi vízérték rendben?

2013. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az RC garnélák jobban bírják a strapát, azok még szűrő nélkül is elvannak egy tál vízben, némi növény társaságában.


De azért azt próbáld ki, hogy egy kis vízcsere segít e rajtuk, mert ha igen, akkor valószínűleg kéne még egy szűrő bele. Lehet, hogy gyenge a szűrés, kicsit beposhad a víz. Nem tudom, mert a szűrőt nem írtad, hogy milyen.

2013. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg a szűrő fordozza a vízfelszínt, hogy elég oxigén jusson bele. Nem tudom hogy csináltad meg, ha fúj bele levegőt az is jó, csak valamelyik a kettő közül nem árt.
2013. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

úgy látszik nem tudok írni

fordozza > fodrozza

2013. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!