Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ebbe az akváriumba tarthatok...

Ebbe az akváriumba tarthatok diszkosz halat? Mit kell tudnom a tartásukról?

Figyelt kérdés
170cm hosszú 100cm széles és 70cm mély (1190 liter) akváriumot csináltattam. Diszkosz halakat szeretnék tartani! milyen szűrőt és felszerelést ajánlasz max 300ezer ftom van rá! megoldható?
2013. jún. 4. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
2013. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy vagy egy nyitott szűrőakváriumot csinálnék hozzá, vagy 2-3db zárt rendszerű pvc csöves külső szűrőt.

Belsőnek meg vagy 2 db gyári belsőt.

2013. jún. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vegyél egy RO szűrőt

[link]

2013. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
...mondjuk az alap, én csak az akvárium szűrésére válaszoltam. :)
2013. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudom, kicsit félreérthető volt ahogy írtam. Gondoltam is utána, hogy beírom (ez nem az akvárium szűrésére való, csak vizet csinálni vele) de gondoltam hátha tisztában van vele a kérdező.
2013. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Cerberosz ***** válasza:
Hát szerintem hable nem árt hogy mondtad... aki előbb csináltat akváriumot, és utána kérdezi meg h tarthat e benne valamit... meg h milyen szűrést rakjon bele.... meg h egyáltalán kijön e a pénzéből....na mind1... Kérdező a diszkosz nem kezdő hal... én valami kevésbé érzékennyel kezdenék. A szűrést powerheadekkel és nyitott pvc szűrőtornyokkal a legegyszerűbb/legolcsóbb megoldani. És a szűrés kijön 300-ből.
2013. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Cerberosz ***** válasza:
Am meg ha diszki akkor homokos talaj, legalább 2 500w fűtő, és pár gyökér ha biotópot akarsz... enyhe világítás.
2013. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha 300 a keret abba csak bárkacs férne bele a felszerelésre, ha nem diszkosz halakról lenne szó akkor elég lenne nagyon szűken a gyári megoldás, így én gyáriban olyan 600-körül állnák neki az talán elég.


Én csak a bakrács részt mondanám.


Szűrés: Kellene egy ilyen kazán keringető pumpa: [link]


Ezt úgy használtan 10-ért láttam a neten, három fokozat van 1400-2500 liter/óráig dolgozik de elég nagy nyomással.


Kell egy fém megmunkáló szaki és egy ilyen hordót csináltatsz: (ami a cikkben szerepel) [link]


80 liter körül legyen, abba kell szivacs, rashel zsák(krumplis zsák) és siporax. Más szerintem nem jó szűrésre, ha más nem gyűrűforma kerül be akkor nem működik a dolog tehát siporax kell. Siporax az 20.000 ft körül van 10 liter. Esetleg lehet kerámia gyűrű élőszúrésre. Nyilván minél több siporax és szivacs legyen benn. Valamint nem árt rekeszeket vagy elválasztókat csináltatni, vagy leget műanyag dobozokat keresni ami egymásra illik, és kifurkálni az alját.


Ezt így szerintem 100-ból kihozod bőven, még marad is.

---------------------------------------------------------

Tető, világítás, egyértelműen asztalos, egy dekoratív fa tető rá belül impregnálva, mondjuk borovi hajópadló, pózolatlan, enyv, csiszolóanyag, 1.2 m2 + oldalakkal legyen 2 m2, anyagár,festéssel 4000/m2=8000ft+munkadíj legen 12.000ft hát én 20.000ft- ot mondanék kb 3 órás meló ez. (nem tudom vállalni így a neten senkinek)


+ vízhatlan világítás, armatúrák stb


Szerintem 50 -ből bőven megvan ------------------------------------------

Ro szűrőt előttem írták.


Elég bőven számoltan, úgy maradhat 150-200 is a többire, nagyban függ a világítás milyen és mekkora lesz, valamint a szűrő töltettől is.


A gyáriból a szűrést szerintem 300.000 körül meg tudod oldani.


De a diszkoszhal nem egyszerű történet, mindenféleképp kell egy akvarista személyes segítsége a jártas a témában a net infói csak a halhullásra elegek másra nem.


Ha most kezded az akvarisztikát óva intelek tőle hogy egyedül belevágj, akvarista fórumokon kérj segítséget igazoltan diszkoszos emberkéktől akik akár pénzért is segítenek elindulni, másként nehéz ügy ez.(tesztlabor, beállítás, telepítés, megbízható állomány)

2013. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja egy kimaradt, gyári szűrőknél is kellene legalább 80 liter szűrőfelület összesen, és a szűrőanyag ugyanúgy cserés.(gyárilag semmit se ér némi szivacs és ülepítő kerámia kivételével)


Belső szűrők a gyári külső mellé is kellenek, hogy legyen áramlás, a barkács külsőhöz is dukál.


Alsó polcos szűrő is lehet, de az se olcsóbb szerintem, rád van bízva.

2013. jún. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És még annyi hogy a szivattyúkat úgy mint a gyárinál a nyomó ágra kell tenni, tehát a tiszta vizet húzzák kifelé egy bármilyen erre a célra kitalált tartályból, és az megy vissza az akvába, a kazánkeringető azért előnyös mert strapabíró és nem kell neki hűtés.Persze van gyári akváriumhoz való ilyen vízpumpa is.
2013. jún. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!