Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így szerintetek jó?

Ez így szerintetek jó?

Figyelt kérdés

2 szifó (egyik még nem kifejlett)

1 anci (3cm-es)

Sok növény

Gyenge biológiai szűrés, de lesz jobb.

Szerintetek megbetegednének tőle a halak? Ancit még kivehetem, ha kell. A szifóktól nem szívesen válok meg.

Akvárium mérete: 80l. Megbetegednének a halak, ha csak 2 v. 3 lennének?



2013. jún. 5. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nekünk is van ancink és szifóink semmi bajuk sincs.De mondjuk jobb szifoból még venni hogy csapatban legyenek.
2013. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

xipho alatt remélhetőleg a mexikói kardfarkút érted, mivel a plattit is sokan így hívják a "Xiphophorus maculatus" név miatt, tehát lehet hogy az patti.


Nálam van 80 literes akvárium, én azt mondom hogy ez a 3 hal ami igaz nálam másik nagyobb akváriumba van, de ennek ellenére belefér.


Xipho-ból ne akarj többet, ahhoz nagyobb aksi kellene, és elég kötekedős halak a himek pedig nehezen viselik egymást el, úgyhogy kettő mehet több nem.


Ancinak papírforma szerint nagyobb akvárium kellene, de átlag mindenkinél kisebb akváriumokba is van,(tehát ez egy ilyen diszhalinfós hiszti) persze van egy alsó határ az mondjuk 60 liter, egy a lényeg neki, fa dekor legyen benn, valamint főtt zöldséget kapjon, rendszeresen.

A xipho annyiból előnyös hogy kevés kaja hullik le, bő étvágyú jószágok, kannibalizmus elég gyakori utódok átlag nincsenek azzal nem kell számolni.


Tehát szerintem mehet ez a létszám, tartsd be a megfelelő gondozási rutint és nem lesz probléma.


A sok növényre figyelj, ne legyen sok korhadó levél az feltolja a méreganyag szinteket, lehet jobban mint a hal állomány. Ha kérdésed van írj nyugodtan.


Ja még annyi hogy az anci a nap jelentős részét a fán tölti, szüksége van rá az emésztése miatt, tehát feltétlen kell különben elpusztulhat.

2013. jún. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fám jelenleg nincsen, de rajta van a bevásárló listámon, növényekből anubiasra gondoltam, de mivel neki algásodhat a levele, ezért kellene az algaevő. Nem is akarok több szifót, egyébként a mexikóira gondoltam, nem a plattire, csak 1 hím és egy nőstényt szeretnék.
2013. jún. 5. 18:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Még volt egy ilyen része a kérdésednek "Megbetegednének a halak"


A betegség elsődleges oka a stressz miatt bekövetkező immunrendszer leépülés,és az azt követő betegségek, tehát stressz mentesen kell tartani a halakat ennyi a lényeg, változatos kaja, dús növényzet, megfelelő szűrés, nem túl kemény víz, zsúfoltság elkerülése, megfelelő dekoráció stb

2013. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
konkrétan a mérgezésre gondoltam
2013. jún. 5. 18:16
 6/9 A kérdező kommentje:
többi betegséggel már volt dolgom sajnos, de legalább megtanultam, hogyan kezeljem.
2013. jún. 5. 18:17
 7/9 anonim ***** válasza:

"csak 1 hím és egy nőstényt szeretnék" ó akkor ez még most indul


Igy indulj el:


Csak természetes aljzatot válasz, lehetőleg egyszínűt, és ne a kereskedésben kapható festett dekor kavics.


összepakolni beindítani így kell:


1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt víz)

2013. jún. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem, nem. már megvan majdnem minden, a két szifó is meg van, a nőstény eleve nálam született. Azért is szeretném megtartani. Azért is döntöttem ennyi hal mellett, mert apukámmal átalakítást csinálunk, és egy kicsit elszaporodtak a halak. Eladok párat, így megmarad ez a 3, veszek több növényt és olyan gyökeret.
2013. jún. 5. 18:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Mérgezés az általában ammónia vagy nitrit, extrém esetekben hosszú távú gondozási probléma esetén nitrát. Fentieket ha betartod rendben lesznek a dolgok, ha valami kimarad az=halhullás.
2013. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!