Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kagylótutaj (Pistia stratiotes...

Kagylótutaj (Pistia stratiotes) problémák?

Figyelt kérdés

Nemrég (kb 1 hete) vásároltam pár példányt online a fenn nevezett növényből. Amikor megérkeztek egy kicsit meglepődtem, mert "gyengécske" növények benyomását keltették (alsó leveleik sárgák voltak és a gyökérrendszerűk is barna volt, nem olyan szép zöldes, mint pl itt [link] Az egy hét alatt azonban a sárga levelek is kizöldültek. Tegnap azonban a 3 legnagyobbról levált a szép hosszú gyökere...csak úgy. Tüzetesebben átvizsgálva egy-két növény gyökere is mintha olvadna.


A többi növényem egészséges, semmi bajuk. Easy life pro fitoval tápozok és OSRAM Fluora csővel világítok 10-12h/nap. Mi lehet a bajuk? El fognak pusztulni?


Ha valakinek van ötlete (értelmes) vagy tapasztalata, kérem ossza meg velem. Köszönöm!



2013. jún. 5. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

hány watt a világítás?

CO2 van ?

2013. jún. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Adok folyékony Co2-t is, ez kimaradt (de lebegő növényeknek nem is nagyon kell). A világítás az 2x 39W. Van karolinai tündérhínárom is, ami fény és tápigényes, de az nő mint a gomba. nem tudom, hogy mi lehet a gond.
2013. jún. 5. 16:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem, nekem ennek a töve rothadt el és a gyökere szétszemetelte az akváriumot.
2013. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pendulum92 ***** válasza:
Nem csöpög a levelére víz?
2013. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nekem is a tövénél vált le az egész gyökérzet, ill. Itt-ott olyan taknyossá, zseléssé alakult (nem tudom szebben mondani). Sajnálom mert a halak nagyon szerették. Nem csöpög rá víz.
2013. jún. 5. 17:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!