Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlotok, ha mindig...

Mit ajánlotok, ha mindig kirohadnak a noövényeim és egy Co2 készülékre nincs pénzem? Persze nem az összes, csak a szebbek és a kicsit igényesebbek.

Figyelt kérdés

2013. jún. 15. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Tarts süllő hínárt, de úgy, hogy kinöveszted a vízből és világítod egy 23 Wattos izzóval, 10-15cm közelről.


Én multkor vettem, bár nem túl rég, de már 2x akkora, jó gyorsan nő. Ma belenőtt a lámpába, de följebb raktam a lámpát, majd kettévágom és akkor rövidebb lesz és több lesz.

2013. jún. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

Nagyon-nagyon kevés növény van, amit nehéz életben tartani CO2 nélkül. (A szép növekedés már más kérdés.) Ezek eleve mocsári növények, amiknek a természetes CO2 szint nem elég. Ha történetesen nem HC-d vagy valami hasonló akvakertészeknek való überkényes gazod van, akkor a problémát valahogy máshogy is meg lehet oldani.


Mekkora az akváriumod, milyen a világításod, hogyan tápozol és hogyan ütemezed a vízcseréket?

2013. jún. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A többi "hozzávalóra" kell jobban rágyúrni.

Táp, fény. Ez a lényeg. Ezen kívül egy jó aljzat is segít.

2013. jún. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy panasonic nem speckó cső, nem trágyázok, vízcsere 2-3 hetente.
2013. jún. 16. 08:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerintem se normális fényt, se tápot nem kapnak, akkor nincs miből élniük.


Lehet, hogy anubiassal, és gömbmohával kéne csak próbálkoznod, de még annak sem ártana egy jobb fénycső.


Ha T8 csöved van, meg kell nézni milyen hosszú és venni bele másik csövet:

Pl a 18 Wattos az 60cm hosszú

a 15Wattos az 45cent hosszú

És a lényeg, hogy daylight 6400K vagy 6500 K legyen, mert azt a spektrumot szeretik a növények.

Itt találsz megfelelő csöveket:

[link]

2013. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És a tápozás?
2013. jún. 16. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!