Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aprószemű kvarchomok nem...

Pusisz kérdése:

Aprószemű kvarchomok nem bántja a halak száját? (harcsák algázók)

Figyelt kérdés
Fehér, nagyon aprószemcsés, akkora mint a folyami homok. Azt olvastam, jobban is algásodik, igaz ez?

2013. jún. 16. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem bántja a száját, csak jól mosd át, mert ilyen tejszerű lötty jön belőle. Fehér homokot nehéz kimosni. A drappot könnyebb.
2013. jún. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
Nem, a harcsák kimondottan kedvelik. Ha túl fehéret veszel, és túl erős a fény, akkor igen, algásodhat. A fehérebb visszaveri a fényt, így könnyen elkezdhet színesedni.
2013. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jól átmostam, kristálytiszta a víz. Kevertem nagyobb szemű szürkés árnyalatú normál aljzattal, hogy ne zömüljön le annyira, és, hogy ne legyen annyira természetellenes.
2013. jún. 17. 06:23
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
A kvarchomok mióta természetellenes?
2013. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A vakítóan fehér aljzat színre gondolom, hogy kicsit műanyag.. :)
2013. jún. 17. 21:28
 6/8 A kérdező kommentje:
..ja, a nagyobb szemcseméret alatt 1-1,2 mm körülit értem.
2013. jún. 17. 21:29
 7/8 YourDestiny ***** válasza:

A kvarchomok nem vakítóan fehér. A enyémnek drapp színe van, valami ilyesmi. Ez is kvarchomok.


[link]


Az erős vagy túl hideg fényű megvilágítástól lesz vakítóan fehér.

2013. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Persze van ennél sokkal fehérebb, ami natúrban is majdnem hófehér. Na, azt nem szabad megvenni.
2013. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!