Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést egyszer feltettem már, de van egy kis változás. Van egy 80 literes akváriumom, és aquel fan 2 szűrőm van. Azt mondtátok tartsak benne 6 endler guppi hímet és 6 törpe páncélos harcsát. Szóval ezt már majdnem összehoztam, annyi, hogy szereztem bele szőlőtőkét, 2 nagy darabot ami a hétre már le is süllyed. Van egy olyan növényem, ami ilyen szárazföldi fűre hasonlít, vékonyak a levelei, és szét lehet szedni kis darabokra. Szóval az aksit úgy képzeltem el, hogy a két fa az akvárium hátuljáról nézve felülről egy v alakot vormál ki, a sok kis fű amit szétszedek pedig majd köré megy pár anubiassal. Lesz egy ancim is. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek tehetek bele garnélát? Ha igen, hányat? Olyat lehet-e csinálni, hogy szaporodjanak is? Dekorációban valami mutatós növényt ezekhez tud mondani?

2013. jún. 17. 08:24
 1/4 _.-Akv-._ ***** válasza:
Páncélos mellé nem megy a garnéla, fan2-höz nem megy az anci.
2013. jún. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:

A fűvel sajnos lesz bajod, borzasztóan igényes növény az összes ilyen faj. Akár Eleocharis, akár Lilaeopsis vagy valami más, a normális növekedéshez rengeteg fényt, tápot és CO2-t igényelnek.

Nagyobb garnélát rakhatsz bele, például amanot. Ez a faj nem szaporodik édesvízben. A kisebb garnélák szaporulatának meg amúgy sem tennének jót a páncélosok, de ha sok a moha akkor a felnőttek megvannak a páncélosokkal.

Anci helyett pár csiga vagy algázó géb jobb választás lenne.

2013. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pendulum92 ***** válasza:

Én ezeket tudnám ajánlani növényként, amik elég jól bírják: jávai moha, hólyagos vízikehely, valliznéria. A valliznéria is "fűszerű", bár szélesek a levelei, de jól bírja.


Amúgy dobhattál volna legalább egy köszit a külső szűrős leírásomért :P

2013. jún. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
írtam, csak telóról.
2013. jún. 17. 13:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!