Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt tarthatom 54 literben?

Ezt tarthatom 54 literben?

Figyelt kérdés

1 betta (ő nem kerget semmilyen halat, aminek nagy az úszója, azt sem. Ismerősöm fogja nekem adni, azért tudom)

1 pár törpe gurámi

6 db guppi

Pár darab red cherry (ez még nem biztos, nem tudom hogy bántaná e valamelyik hal. A guppik csipkednék őket?)

Vagy valamelyik hal helyett gyöngy dánió, vagy meg nem helyett, hanem mellé. Még nem tudom.


2013. jún. 21. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Betta nálam ki akarta nyírni a törpe gurámikat, mindkettő labirint kopoltyus, zavarják egymás köreit, a fölső részen vannak, a betta terület védő.


A red cherry gurámi mellé szerintem ne, a többieket nem tudom.


A gurámiknak fel kell vállalni egy feles lágyítást, fele csap víz fele ion cserélt víz.


A szűrésen sok múlik, ha van mondjuk 4-5 deci szűrőfelületed akkor mehetne a két törpe gurámi meg a 6 lehetőleg him guppi, heti 2x20 % vizcserével, a gurámik belesek eléggé koszolnak.


Ha gyengébb a szűrésed 2-3 deci szivacs van akkor inkább a betta és a guppik heti 1x30% vízcserével, és nem kell annyit lágyítani a vizet.


Gupit bettát nem tudom, szerintem kijönnek, a red cherry necces.

2013. jún. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy a betta mellé valamilyen nanohalat, mondjuk a kis méretű dániókból (galaxy, tinwini). És én mást nem raknék, csak valamilyen csigát. A garnélát a betta lehet hogy bántaná, szóval max ha jó dús aljnövényzet van.
2013. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
tessék: [link]
2013. jún. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!