Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy tetra 1200 ami szerviz...

Cerberosz kérdése:

Van egy tetra 1200 ami szervizbe megy hétfőn, de tele van drága szűrőanyagokkal, hogy rakjam el őket?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam h harisnyába fogom és belógatom a másik szűrő sodrásába. Más ötlet?
2013. jún. 29. 10:01
 1/8 YourDestiny ***** válasza:
Egyszerű. Fogsz egy nagyobb flakont, aminek levágod az alját. Fejjel lefelé fordítod, majd az aljához (kupakhoz) levezetsz egy csövön egy légpumpára kötött porlasztót. A kupakra fúrsz néhány lyukat, kívülről ráhúzol egy szivacsot vagy harisnyát. Megpakolod a flakont a szűrőanyagokkal. A felfelé haladó buborékok szépen, folyamatosan átvezetik a szűrőközegen a vizet. Nem egy esztétikus megoldás, de életben marad a bio, ráadásul szűrheted az akváriumot tovább.
2013. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi igen gondoltam rá, de van benne 2 l s. matrix, 1 liter biorio és 2 liter matrix trop, szóval elég sok és nagy flakon kéne :P
2013. jún. 29. 10:47
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Akkor mentsd meg a legjobb minőségű biot. Ha másfél litered működőképes marad, az is valami. A többit meg esetleg egy külön vödörben életben tartod.
2013. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megoldódott a dolog, kicserélt a fejtömítés, és sok-sok vazelin, most nem csöpög. Köszi
2013. júl. 4. 12:31
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Vigyázz a kenéssel. Nem szabad túlságosan megkenni, mert az szintén szivárgást válthat ki. csak minimálisan vigyél fel rá egy filmréteget. Egyik ismerősömnek a légtelenítő tömítés mellett kezdett el szivárogni, majd miután megzsírozta, méginkább jött kifelé a víz. Azután megfordította a tömítést, letörölte a kenőanyag nagyját, és a probléma megszűnt.
2013. júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jól van odafigyelek rá, most egyenlőre jól szuperál :)
2013. júl. 5. 19:08
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Hány éves volt egyébként, hogy szivárogni kezdett? Vagy valami selejtes tömítés lehetett?
2013. júl. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Karácsonykor vettem, GA-ban zsír új volt. Valószínűleg a fej tömítés volt selejtes azóta hogy kicseréltem jól megy :P Meg látszott is rajta sokkal vékonyabb és kinyúltabb volt mit az új.
2013. júl. 6. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!