Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigasügeres akváriumnak ez jó?

Csigasügeres akváriumnak ez jó?

Figyelt kérdés

Ez az összeállítás így jó csigasügereknek?:

akvárium [link]

szűrő(csaak belső külsőt nem veszek akk ink kevesebbet tartok) [link]

melegítő [link] 50wattosba

talaj:ilyen tüzépes kvarchomok

növény 1anubias megvagy 3gömbalga

lakók:8darab sokcsíkú csigasügér

dekoráció köc sög bujkáló,csigaházak és pár kő

Egyébként a szetteken a tetőn van kapcsoló vagy bedugom kihuzommal kapcsolos?



2013. júl. 1. 17:33
1 2
 1/20 Pendulum92 ***** válasza:

Ha mindenképp csak belső szűrőt veszel, én inkább valami ilyen bioszűrőt vennék: [link] Innen konkrétan nem tudom melyik a jó, kb a 3. már biztos. Csak simán mechanikai szűrővel, és a sügérek vízterhelésével, pluszba a növények hiányával komoly gondok adódhatnak később. Építhetsz viszont egy házi külsőt is, vagy egy meglévő pumpafejre tehetsz egy nagy szivacsot, a lényeg a nagy szűrőfelület.


A tetővilágításokban általában van kapcsoló is.


Ilyen köcsög bújkálót én azért nem ajánlom, mert borzasztóan élethűtlenné teszi az egészet, kész giccs lesz tőle.

2013. júl. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 YourDestiny ***** válasza:
Javaslatom szerint a linkelt szűréssel ne tarts sügeret.
2013. júl. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
jólvan akkor nézem valami nagy szavacsos szűrőt igazából énsem ezt akartam csak neten csak ilyet találtam de boltba szokott lenne sokkal nagyobb szivacsú is
2013. júl. 1. 20:20
 4/20 Pendulum92 ***** válasza:
Mennyi pénzed van kb a szűrésre?
2013. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
igazából ez csak terv nem rajtam múlik a dolog hanem szüleimen
2013. júl. 1. 20:46
 6/20 A kérdező kommentje:
pénzem akad sok viszont kell másra is az egészre maxx60ezret szánnék
2013. júl. 1. 20:47
 7/20 A kérdező kommentje:
viszont keveset is kell hogy fogyasszon mert anya mindig azt mondja hogy így is sok a villanyszámla kb mennyibe kerül ha nem világítok mert világosba van csak max1-2orát /hoba kb ?
2013. júl. 1. 20:48
 8/20 A kérdező kommentje:
persze szüréssel értettem a fogyasztást de sztem fűtés szűrés minden havi 500ft kb amm
2013. júl. 1. 20:50
 9/20 izomszörp ***** válasza:

Nem bántás képen,de nekem az jön le egy kicsit,hogy a kérdező nem igazán veszi komolyan az egészet.

Ha tévednék akkor sorry.

2013. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Pendulum92 ***** válasza:

Egy szűrő kb 5-10 watt között fogyaszt. A fűtő az ekkora akváriumhoz olyan 50-75 wattos kell, de az keveset megy, az nem kerül sokba. A 15 wattos világításod, ami a tetőbe van szintén nem kerül sokba.Tehát aminek állandóan kell mennie, az olyan 10 watt, nappal a világításnak, az 15 watt, a fűtő pedig ritkán megy, de az sem sok. Egy hagyományos izzó 60-100 wattot eszik egymagában, és általában nem egyet használnak, ehhez képest egy akvárium energiafogyasztása nem sok.



Viszont azt ne csináld, hogy a szűrőt ki-be kapcsolgatod. Annak állandóan kell menni(este is!). A növények szempontjából pedig azért egy 8 órát kéne világítani naponta.

Nem az áramszámlán kéne spórolni, hanem lehet egyéb dolgokon, pl veszel egy használt vízpumpát, rá használt szivacsot, vagy vaterán vagy akvarista.hu-n vannak nagyon jó árban lévő használt akváriumok, stb.

Amúgy nem tudom mennyibe kerülhet, mint ha régeben valaki kiszámolta volna, szerintem egy ezresnél nem lesz több havonta az áramszámla.


Viszont annál drágább, és fölöslegesebb kiadás nincs, amikor spórolni akarsz, és a normális helyett veszel egy vacakot, ami meg használhatatlan,és venni kell újat helyette.


Inkább tőlünk kérdezd meg, mint a boltba, nekünk nem fűződik a dologhoz anyagi érdek, mi szívességből segítünk.

2013. júl. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!