Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy csapat 6 db black...

Titokmano kérdése:

Van egy csapat 6 db black molly halam egyiknek valami baja lett. A hal csak lebeg a víz tetején mint aki már nem él, teljesen le van fogyva és nem is eszik. A víz hőmérséklete 25-26 °C Át tettem egy másik akváriumba ott kicsit úszkál. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 06:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudod én azért írtam ide hogy értelmes választ kapjak a kérdésemre, és nem azért hogy ilyen válaszokat kapjak mint a tiéd...
2013. júl. 11. 09:58
 2/11 izomszörp ***** válasza:

Széklete nem volt fehér és vékony?

Ha igen ez bélproblémára utalhat.

Testén nincsenek apró fehér pöttyök?nem darakórra gondolok.

2013. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Frontosa ***** válasza:

Tartási körülményekről írhatnál, így nem lehet megmondani.

Mekkora helyen vannak, részleges vízcserék, szűrés, milyen halak vannak még mellettük stb?

Üdv,

2013. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A tartási helyzet az jó mert minden 2. hétben teljesen kitisztítjuk az akváriumot. A halak amik a mollykkal vannak: guppy, mikiegér, díszmárna, vitorlás, ferdénúszó, szifó, algaevő. 60 Literes az akvárium.

És amúgy volt ilyen fehéres széklete de nincs a testén semmi különösebb fehér volt.

2013. júl. 11. 16:42
 5/11 A kérdező kommentje:
A válaszból kihagytam az egyik halat: ez a platti. Még az van a mollykkal együtt.
2013. júl. 11. 16:46
 6/11 Pendulum92 ***** válasza:

"A tartási helyzet az jó mert minden 2. hétben teljesen kitisztítjuk az akváriumot."


Ez információ, és az alapján, hogy milyen fajta halakat tartasz, szörnyű körülmények közt élnek sajnos.

2013. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Frontosa ***** válasza:

Rosszul gondolod, egyáltalán nem jó, csoda hogy hónapokig kibírják.

A halak steril vízben nem életképesek, mire ki tudna alakulni az a biológiai közeg ami az életbenmaradásukhoz szükséges tönkre is vágod a biológiai egyensúlyt. Ki terjeszti ezt a hülyeséget hogy teljesen ki kell pucolni az akváriumot?

Az akváriumot soha vagy legfeljebb néhány évente kell teljesen újraindítani. Olvasgass még egy kicsit a biológiai szűrésről, a lebontó baktériumokról és úgy egyáltalán az akvarisztikáról.

A másik hiba hogy kis helyen tartod őket, ennyi halnak 3-szor ekkora akvárium lenne a minimum.

Üdv,

2013. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Frontosa ***** válasza:

Ja a halválasztást nem is néztem végig, ez így fenntarthatatlan, őket bármekkora helyen is tartod nem lesz életképes az akvárium mert teljesen más igényú fajokat válogattál össze.

Üdv,

2013. júl. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 izomszörp ***** válasza:

Igazuk van a többieknek, sok ez a hal ilyen "kicsi" akváriumba. :(

Ez lehet ammónia miatt is, de leginkább az miatt hogy zsúfolt az aki.

Teljesen tényleg nem tisztíjuk ki az akit, hetente 20-30%-os vízcsere.

Vitorlásnak min 120-150 liter-től, xifonak is 120-tól ajánlott.

Több haladnak is nagy úszástér kellene.

2013. júl. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 izomszörp ***** válasza:

Visszatérve amit kérdeztem, akkor tuti bélostoros támadta meg szegényt :(

Nem akarlak elkeseríteni de ebben az állapotban már nem igazán lehet megmenteni :(

Túlságosan le van gyengülve.

A fehér vékony széklete arra figyelmeztetett hogy a bél nyálkahártyája sérült a haladnak,a bélostorosok miatt.

Legközelebb ha ilyet tapasztalsz, vedd külön a halat.

Szerezz be Spirohexolt ez kimondottan bélostorosok ellen van. Ha időben el kezded kezelni akkor vissza fordítható a betegség.

[link]

Itt olvashatsz a gyógyszerről.

Némelyik boltban darabra is tudsz venni!

2013. júl. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!