Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A fehér cápának eredetileg...

Beke antonia kérdése:

A fehér cápának eredetileg hány foga van?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem folyamatosan nő neki. Nem? Én 6 sor fogat számoltam egymás mögött egy kiszárított cápafogsoron, de azt nem számoltam meg, hogy 1 sorban mennyi van. A leghátsó sor fog az kisebb volt mint az előtte lévő, de ez gondolom még fiatal cápa lehetett, nem volt olyan nagy állkapcsa.
2013. júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hogy-hogy eredetileg? A fehér cápa folyamatosan veszíti és növeszti a fogait. Az első sorban felül és alul kb. 24 foga lehet, összesen 48. Ezek mögött olyan 5 sor fejlődő fog van.

Számolni kell azzal, hogy elveszíti a fogait, tegyük fel hetente mondjuk 20at. Az évente 1040 fog.

Pontosan nem lehet tudni, mennyi ideig él egy nagy fehér cápa, annyit tudunk, hogy 30 évnél tovább. Most ez lehet 80 is, de 120 is. Legyen a cápánk 40 éves. 40 év alatt elveszít mondjuk 40*1040 fogat, az 41600 fog. Plusz ehhez hozzáadjuk az aktuális, meglévő fogait, tehát a 48 fogat az első sorban, és az 5 sor fejlődő fogat, ami legyen mondjuk 5x20=100 külön-külön alul és felül, vagyis összesen 200. 200+48= 248. Ehhez hozzáadjuk az évei során elvesztett fogakat, ami 248+41600= 41848.

2013. júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!