Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért feketedik a mycosorium...

Miért feketedik a mycosorium levele?

Figyelt kérdés
Bár alacsonyabb fényigényünek irják, én már próbáltam jóval több fény alatt is tartani. Az eredmény ugyanaz lett feketedik.
2013. júl. 16. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem alga támadta meg?
2013. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem alga.
2013. júl. 16. 12:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor tápanyaghiány, az meg sokmindentől lehet.

Fényből valószínűleg van elég, mert nem kell neki sok, szóval elvileg tud fotoszintetizálni.

Akkor vagy kevés a tápanyag, vagy rossz arányú.

Nem ültetted el a gyökerét? Mert azt nem szereti.

2013. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nem láttam még nem feketedőt ha akváriumban van. Épp ezért keresem az okát.hable You d.?
2013. júl. 16. 12:57
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
A pteropusról van szó? Mert annál például teljesen normális, hogy az öregebb levelek elszíneződnek és elhullanak. Ha viszont a friss levelekkel is ez a helyzet, ott valószínűleg valamilyen gond lesz.
2013. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A friss hajtások zöldek de egy idő után a a levélszélek feketednek.
2013. júl. 16. 14:02
 7/10 Platypus ***** válasza:
Ez jellegzetes Microsorum dolog, de nem az egészség jele. Sok elképzelés van róla, mi okozza, pl. CO2 hiány, nitráttúladagolás. Én ezeket cáfolni tudom. Volt feketedős és nem feketedős Microsorumom is, különböző körülmények mellett. Szerintem egyértelműen tápanyaghiány, és valami makroelemre tippelek. Profito mellett volt feketedés dögivel, GA macro-micro mellett nincs.
2013. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Helyezd át olyan helyre ahol áramlásban van vagy a szűrő kimenő ágát irányítsd úgy, hogy mozgassa körülötte a vizet. Pár hét múlva majd látni fogod a különbséget.
2013. júl. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Passz. Én is látom hogy a boltokban mindegyik fekete foltos. Kaptam pici darabot ingyen, pl itt a 10 literben jobbsarokban, de az is fekete pöttyös, és ahogy nőtt, akkor sem múlt el, szóval nem lett a kedvenc növényem. [link]

Élőben még szép microsorumot nem láttam. Képen, neten látok, de nem tudom hogy csinálják. Hát próbáld amiket föntebb írtak, hátha jobb lesz, Lehet hogy tényleg nagy sodrás kell neki, fogalmam sincs.

2013. júl. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:

Gyere át és nézd meg az enyémet. Nem mutogatom, mert kicsit ecsetalgás, de fekete folt egy darab nincs.


Ismerősnél meg áramlik a víz rendesen, mégis feketedik. Nálam vannak pangó részek, és ott sem.

2013. júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!