Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akvárium- hogyan...

54 literes akvárium- hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szombaton vásároltunk egy 54 l-es akvárium (Einheim aquastart 60) szettet. 10kg semleges színű, szürkés 2-3mm átmérőjű aljzat került bele(forró vízzel 15x átmosva). Easy Life fluid filter medium-ot és Easy Life Easystart-ot adtunk a vízhez, beüzemeltettük a fűtést és a szűrőt. Milyen és mennyi haleledelt rakhatok a vízbe a halak érkezéséig?

Tegnap argentín átokhínár, karolinai bakopa és gömbmoha került bele, ill. természetes hatású kőbúvóhely.

Most kétségek közt vagyok: eltévesztettem az átokhínár hőmérsékletigényét(22c-ig javasolják) nálunk 27C van. Túl fogja élni vagy ajándékozzam el?

A másik dolog, hogy már halat is vetetnének lépten-nyomon az eladók(valahol "megértem", ebből élnek) és már ma javasolták a halvásárlást, mások szerdára(amúgy a javasolt napokon kapnak "árut"), de ahogy olvasgattam legalább 2-3 hetet kellene várnunk ezzel. Jól gondolom?

És még egy: bár nagyon tetszettek az arany- és neonhalak, de ahogy olvasgatom nem tarthatom őket ekkora aksiban, de tegnap egy eladó vegyes társításban ajánlott aranyhalakat elevenszülőkkel és amikor mondtam mit olvastam róla "érdekesen" nézett és témát váltott, majd amikor mondtam, hogy csak 6-8 hím guppira gondoltam meg volt rökönyödve. 20 halat ajánlottak, de ez az akvárium már nem 54 l vizet tartalmaz, mivel nem csordulásig van töltve, ill 4-5 cm vastag benne az aljzat. Úgy gondolom már csak 40 l vízzel számolhatok, így mennyi hal javasolt bele?

Minden választ, tapasztalatot előre köszönök!


2013. júl. 22. 10:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szia! Haledelből elég ha kétnaponta dobsz be egy ár szemet, nem kell sok. Az átokhínárnak nagyon nagy a fényigénye, a te akváriumod 15w-s fénycsöve pedig nem elég neki. Az átokhínár helyett javaslom a tüskéshínárt. Igen, mindenképp várj legalább 3 hetet, amíg megtelepednek a szükséges baktériumok a szűrőben, talajon. Aranyhalat tényleg nehogy tegyél bele, mert annak minimum 150 liter kellene. A nehonhal még talán elmenne, de tényleg inkább a guppikat javaslom. Tarthatsz endlereket, azok kisebbek, így többet vehetsz belőlük. [link]
2013. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Pendulum92 ***** válasza:

Végre egy kezdő, aki először nagyjából utánanézett, és nem nagy hévből kezdett bele az egészbe, és nem dőlt be a boltosoknak.



Olyan 3-4 hét kell minimum a szűrőnek, amíg beáll.


A hínárt szerintem vidd vissza, mert iszonyat fényigényük van.


A kőbúvóhellyel meg vigyázz, lehet benne mész, ami oldódik. Vedd ki, és önts rá 20%-os ecetet, és hallgasd meg. Ha hallasz pezsgést, ne használd. Amúgy is inkább hozz valahonnan bazalt vagy andezit köveket, sokkal természetesebb hatásúak.


Amit pedig a boltos ajánlott az egész haltelepítésről felejtsd el úgy ahogy van.

Ekkora akváriumba főleg egy kezdőnek jól érezted, viszonylag kevés hal javasolt. A 8 guppi hím egy jó ötlet, de mehet bele 10 nanohal, vagy 1 betta hím és 6 nanohal. De ha igazán előre látó vagy, és nem akarsz fölösleges kudarcot, amíg nem tanulsz bele a dolgokba, pár hónapig inkább csak fele halat telepíts. Több örömöd lesz bennük, mint ha telipakolnád az akváriumot. Nem csak az, hogy kevésbé terhelődik a vized, hanem természetesebb látványt is nyújt, kevésbé terjednek a betegségek(amiknek kedvez a túlzsófoltság)

2013. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)Igyekeztem olvasgatni a témában, ill. még mindig azt csinálom...


Jut eszembe: Budapesten tudnátok ajánlani állatkereskedést, ahol megvehetem a halakat majd? Mivel érdemes etetni a guppikat, nanohalakat?

2013. júl. 22. 21:13
 4/21 A kérdező kommentje:
Nézegetem az akfarmon a nanohalakat, nagyon megtetszettek :) Itt találtam rá a red cherry garnélákra- későbbiekben tarthatnék néhányat belőlük ebben az akváriumban?
2013. júl. 22. 21:25
 5/21 Pendulum92 ***** válasza:
Természetes élőhelyükön kb 2 centis halakkal élnek együtt. Nanohalakkal ajánlottak csak. Pl pár endler guppi hímmel szerintem ellennének, mivel írtad, hogy guppikat szeretnél.
2013. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Pendulum92 ***** válasza:
Fagyasztott a legjobb. A száraz kiegészítő legyen, de abból is csak a legjobb minőségűeket add. Serának vannak jó tápjai pl, és az minden boltba van.
2013. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Bencse02 ***** válasza:
0%
Hello! Nekünk egy 112 literes akváriumunk van és vagy 32 hal van benne. Ahogy írtad szerintem nem kell várni két hetet, hogy meg vedd bele a halakat, egyszerűen csak egy szert kell venni bele és három óra múlva már jöhetnek a halak. Ennek a szernek a neve: Sera (a márkája) aquatan. Szerintem semmi értelme sincs, hogy előre beletedd a hal kaját, az csak ráér ha már benne vannak a halak. Egyébként 40 liter vízbe max. tíz hal érzi benne jól magát. Tudok ajánlani egy állatboltot ahol nagyjából minden van a haltól a tengerimalacig. Cím: 1139 Budapest, Gömb utca 35. Egyébként érdemes lenne neked venni egy halas könyvet mert nem biztos, hogy az válaszolók meg tudják adni a helyes válaszokat a kérdéseidre (beleértve magamat is)!!! Egyébként sok sikert kívánok neked a hal bizniszedbe! Hány éves vagy?
2013. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Bencse02 ***** válasza:
0%

Kaja az kimaradt: Na akkor érdemes lenne nekik venni tubifexet meg száraz haltápokat is érdemes lenne nekik bele venni, mi pl. ilyen száraz halkajákat használunk: Vörös Szúnyoglárva a mi halainknak a kedvencük, Szárított vízibolha Daphnia (a márkája) díszhaltáp,Fix (a márkája) teljes értékű díszhaltáp2(sárga dobozos) Panzi (a márkája) Lemezes díszhaltáp. Egyébként nagyon fogják szeretni a tubifexet!!


Ui: Szerintem hülyeség bele venni aranyhalakat mert mint már megírták előttem azoknak nagyon nagy hely kel minimum 150literes akvárium!!! A guppi és a neonhal nem rossz ötlet. Guppiból vehetsz 5db-ot,neonhalból meg 3db és még vehetnél melléjük vagy 2db algaevő halat (feketét). Ugye én az előbb megírtam, hogy először milyen halakat érdemes venni de inkább vedd az olcsóbb halakat mert, hogy ha meghalnak a halaid ne kerüljenek sok pénzbe. Még egy dolog ne vegyél az akváriumodba csigát mert azok hamar elszaporodnak és utána leshetsz! Szerintem butaság volt ilyen kicsi akváriumot venni mert hamar el algásodik és utána hónaponta kell majd takarítani!

2013. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Pendulum92 ***** válasza:
7-es, és 8-as válasz nagy részét ne vedd figyelembe. Elég sok marhaságot írt.
2013. júl. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Bencse02 ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, hogy a 9 válaszoló tud-e valamit a halakról?
2013. júl. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!