Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 47L akváriumba hány darab...

Mya kérdése:

Egy 47L akváriumba hány darab neonhalat lehet bele tenni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a neonhal igencsak társas fajta. Legalább tíz kell egy csapatba, hogy jól érezzék magukat. Ha nem akasz ennyit, akkor válassz inkább olyat, ami jól megvan kisebb létszám melett is.
2013. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Gyakori Válaszoló válasza:
34%

Egy 47 literes akváriumba 75200 darab neonhalat lehet beletenni.


Ha egy neonhal átlagos kifejlett példányának térfogatát 0,625 köbcentiméternek vesszük.


Ha az elrendezési mintát a formájukhoz igazítod, és a következő sort x y tengely mentén eltolva helyezed be, illetve félbevágott vagy kicsi egyedekkel az első eltolt sorok előtt is teljesen feltöltöd, további ~5-10000 darabot beletehetsz.

2013. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
azt én is tudom hogy több kell, csak azért kérdeztem mert nem akarom hogy túlzsúfoltak legyenek
2013. aug. 1. 13:40
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm 2.

valószínűleg azért kérdeztem mert nem tudom és ha te leírtad volna hogy ne mert xy akkor tudomásul veszem és nem veszek neonhalat hanem javasolsz valami mást ami jól érzi magát ekkora akváriumban

én legalább nem akarok felelőtlenül vásárolni hanem előbb kérdezek

2013. aug. 1. 13:42
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Na haragudj, nem bántani akartlalak. Tényleg csak jószándékból írtam, hogy min. 10-15 db. A neonhalat nehéz túladagolni mivel olyan pici, inkább az szokott lenni a gond, hogy túl kevesen vannak.

Egyes

2013. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

a te válaszoddal nem volt bajom

értem és köszi a normális választ

2013. aug. 1. 13:51
 7/14 anonim ***** válasza:
47 literben nem lehet tartani mert minimum 8-10 kell mert csapathal és nagyokat úsznak ezért kell neki egy legalább 100 literes aksi
2013. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Neonhalaknak kell legalább 100 literes aksi, de inkább nagyobb, mert csapatban élnek, igazán csak akkor érzik jól magukat, ha minimum 15-en vannak egy rajban, a természetben több 100-an élnek együtt, egymásra utalva. 47 literbe nanohalakat nézegess.
2013. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van

[link]

90 literre 10-14 hal


Mért nem veszel kisebb halakat, pl a sárga színű borarasból belerakhatsz 20-at is.

[link]

2013. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Gyakori Válaszoló válasza:

a: Mennyi?

b: Harminc.

a: Mi harminc?

b: Mi mennyi?


Majdnem úgy jártál mint a szuperintelligens pándimenzionális lények, akiket egér formájában érzékelünk. Csak neked szerencséd volt, mert a kérdést is egyből kitalálta helyetted a válaszoló. Olvasd el a Galaxis útikalauz stopposoknak című könyvet.

2013. aug. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!