Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat javasoltok az...

Milyen halat javasoltok az alábbiak mellé?

Figyelt kérdés

Adott egy 120 literes akvárium (100x30 cm alapú, 40 cm magas), egyenlőre két csokor vizikalásszal, Aqual Fan-3 belső szűrő-levegőztetővel, kb 100 liter vízzel feltöltve.

Jelenleg van benne 4 db xifo, 2 db algaevő (nem anci, valami más, talán márna, egy szürkés-barnás és egy citromsárga), 8 db szumátrai díszmárna. Aljzat: apró kavics, két vasfa.


Tervben van még anubias és hínár betelepítése, valamint pár tereptárgy berakása halbúvóhelynek.


Fentiek mellé szeretnék majd még pár halat. Páncélos harcsán és xifo-n gondolkodom. Nem akarom túlzsúfolni az akváriumot, de még pár szines hal kellene bele, ezért gondoltam xifora, páncélos harcsára meg azért, hogy az aljzatra lehulló kaját megegyék. Drága és igényes halat nem akarok. Sajnos ilyenkor nyáron eléggé felmelegszik a víz mivel a szoba is nagyon meleg.


Szerintetek kb. 2-3 db páncélos harcsát és még kb 3-4 xifot belerakhatok, hogy még jól érezzék magukat?



2013. aug. 2. 04:36
 1/10 Pendulum92 ***** válasza:
A páncélosok rajhalak, így 5-6 minimum kéne, de én kevésnek tartom ide a fan-3 mat, még mechanikai szűrőnek jó is lenne, de biológiai szűrőnek semmitsem ér tulajdonképpen.
2013. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy alultelepített akváriummal még elketyeg a Fan 3, de ha túl sok halat veszel, szerintem gondod lesz vele. Én a helyedben nem vennék többet. Kinézetre nem sokat számít, hogy szifóból 4db van, vagy 8, viszont a szűrést megnehezíti, mert a több hal többet ürít.
2013. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Esetleg milyen szűrőt javasoltok még a Fan-3 mellé, ha a tervezett halakat mindenképpen szeretném? Számomra igenis számítania, ha még lenne benne xifo, mert nagyon szép a sok narancssárga hal, régebben nagyobb akváriumomban több xifom volt, szóval tudom milyen szépek és számomra fontos lenne :) Szóval esetleg még milyen szűrőt lenne érdemes beletennem ami nem drágább mint egy Fan-3?

2013. aug. 2. 14:37
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, és ha esetleg házilag barkácsolt belső biológia szűrést készítenék, akkor milyen kis teljesítményű pumpával és szűrőanyaggal oldjam meg? Most olyanra gondolok, hogy az akvárium egyik végében leválasztanék egy kis részt, oda szűrőanyagot raknék, és eltakarnám a leválasztást háttérrel? Mivel sarokban van az akvárium, nem lenne gond, ha a jobb oldalából egy pár centis részt feláldoznék szűrési célra. Inkább barkácsolok, minthogy drága külső szűrőt vegyek :) Ha van működőképes ötlet/tapasztalat, ne tartsátok magatokban :)
2013. aug. 2. 14:46
 5/10 anonim ***** válasza:

mondjuk ez, és siporax szűrőanyagnak

[link]

2013. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pendulum92 ***** válasza:
Megoldhatod mattennel, sima szivacstömb + vízpumpa kombóval, nagyobb szivacsszűrővel, belső szűrő + hosszú csőben siporaxos dologgal. Én építenék egy házi külsőt.
2013. aug. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez a vizpumpa hogyan működik? Még nem volt vizpumpám... Válasszak le egy részt az akváriumból, siporaxxal töltsem fel, és bele rakjam még a vizpumpát mellé ami keringeti a siporaxnál a vizet és ennyi? Vagy rosszul gondolom?
2013. aug. 3. 02:35
 8/10 Pendulum92 ***** válasza:
Ez csak simán nyomja a vizet, nem szívja át szivacson.
2013. aug. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pendulum92 ***** válasza:
Az a leválasztós módzser is működhet.
2013. aug. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat, akkor valami ilyesmi megoldáson töröm a fejem :)
2013. aug. 4. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!