Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet ilyen hátteret...

Hogyan lehet ilyen hátteret rögzíteni az akváriumba?

Figyelt kérdés
[link] Milyen ragasztót használhatok hozzá, ill. mikor mehetnek bele vissza a halak? Megtetszetek ezek a hátterek, de lehet késő bánat, mert már 1 hónapja üzemel és a halak is megérkeztek.

2013. aug. 9. 16:25
 1/6 MRC31 ***** válasza:
Ez a vacak tényleg ennyibe kerül? Borzalmasan drága... Dolgoztam műgyantával, tudom miről van szó. Talán üvegragasztóval (mondom, talán) beilleszthető. Mi inkább fogtunk egy posztert , méretre vágtuk és az akvárium mögé tettük!
2013. aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát meg kell nézni, hogy mennyire repül fel amikor berakod az akváriumba. Ha lent marad, akkor csak berakod és mittudomén havonta egyszer ki tudod szedni lemosni.


De van olyan háttér, aminek hungarocell a belseje, azt felnyomja a víz felhajtóereje, így azt nehéz lenyomni a víz alá, mert mindig fel akar repülni. Mondjuk én azt is be tudtam paszírozni. Találtam itthon egy ehhez hasonló meghajlított fém darabot:

[link]

A hosszabbik felét ráragasztottam az akvárium hátuljára függőlegesen öntapadós fóliával kívülre, és a rövidebbik pereme alá pedig bepattintottam a hátteret.

2013. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak nekem ennél hosszabb volt ez a fém darab.
2013. aug. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Inkább ehhez hasonló, de a hosszabb ennél is.

[link]

A hosszabbik fele vagy 20 centis volt,

a rövidebb fele meg olyan 2-3 centis, pont jó volt a célra, ráragasztva olyan jól ott maradt, nem akart leszakadni róla.

2013. aug. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Hát 24 órát száradnia kell a ragasztásnak, ha nem akarod, hogy feljöjjön a háttered. F.BS vagy bármilyen szilikon akvárium ragasztó jó.
2013. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ragasztó nélkül mondtam, csak beteszi akváriumba a halak mögé. De akkor havonta tényleg ki kell venni lemosni hátul is, nehogy alatta berothadjon a víz, meg ha nem passzentos, akkor a halak be tudnak mögé vándorolni.



Ha viszont örökre akarod beleragasztani, akkor ki kell venni a halakat egy vödörbe, betenni nekik levegő pumpát, és letakrni a vödröket. Akváriumot leengedni, kavicsot is kiszedni, mindent, és beragasztani a hátteret FBS-el úgy, hogy a víz ne tudjon mögé folyni egyáltalán, tehát jól körbe kell nyomni, vastagon. Aztán ha megszáradt 1-2 nap mulva vissza lehet tenni a halakat a vizükkel együtt, de ez macera. Meg ha megunod a hátteret, vagy algás lesz és nem tetszik, az életben ki nem tudod bombázni onnan. Azaz ki lehet, de nehéz, és az akváriumon ott maradnak a ragasztónyomok. Ronda lesz, mint az enyém, mert én ragasztottam bele egy hátteret, de később kiszedtem amikor ecsetalgás lett.

2013. aug. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!