Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja az aranyguráminak?

Mi a baja az aranyguráminak?

Figyelt kérdés
Lassan fél éve van meg, és eddig minden rendben volt vele. Mostanában mintha barnás elszíneződéseket látnék rajta, mintha koszos lenne. És ma reggel azt vettem észre, hogy egyáltalán nem eszik. Néha odaúszik egy-egy ételdarabkához, megpróbálja megenni, de végül ott hagyja. Nitrit nitrát ok, pH is, hetente cserélek vizet, 180 literes az akváriumom, ebből hetente 36 litert cserélek. A szűrés ugyan belső szűrő, de nem volt vele eddig gondom, és elvileg erre a méretű akváriumra jó, a szűrőt hetente-kéthetente tisztítom. Növényem nincs valami sok. Remélem elég információt szolgáltattam. De engem a barnás elszineződések aggasztanak a legjobban, lehet, hogy valami betegség jelei? Mert már volt nálam darakór (pont ennél a halnál), meg egy másiknál szemkidülledés. Eddig mindkettőt tudtam kezelni. Ezek az elszinezőségek nem ilyen szabályos alakúak, de ne is foltokként képzeljétek el, mint az anyajegyek, hanem olyasmik, mintha valaki zsírkrétával kiszínezte volna a halat néhány helyen. A kék gurámim meg terrorizálja ezt a halat, de őt egész idáig bírta.

2013. aug. 13. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, sajnos igazad lesz, ez tényleg ammónia lesz, mert pH-t néztem, mostmár sokkal rosszabb. Hogyan lehet savasítani az akváriumot?
2013. aug. 13. 12:23
 3/8 A kérdező kommentje:
Vicces, nekünk a csapvizünk is 7,5 fölött van...
2013. aug. 13. 12:25
 4/8 Pendulum92 ***** válasza:
Egybevág azzal a ténnyel, hogy egy belsővel nehéz megszűrni egy ekkora akváriumot. Pontosan milyen szűrő, és mennyi halad van? Szerintem itt lesz a kutya elásva.
2013. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pendulum92 ***** válasza:

Amúgy nálunk is majdnem 8-as a csapból jövő víz pH-ja, úgy 7,8 körül mozog. Sok helyen ilyen sajnos.

Én ioncserélt vízzel keverem a csapvizet fele arányban, amitől 7,2 pH-jú, és 8-as keménységű lesz.

Az a baj, hogy nálad már elég sok ioncseréltes flakon kéne 180 literes akváriumhoz. Az én akváriumom csak 72 literes, és kb 5 liter vizet cserélek hetente(kevésnek tűnik, de tudom mit csinálok, éppen egy kísérletet folytatok erről)


Így jobban megéri egy brutál szűrést venni/építeni az akváriumhoz, ami leviszi az ammóniát.

2013. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én szívesen vennék brutál szűrőt, csak sajnos nincsen rá 20000 forintom :( Megpróbálom savanyítani, meg azt a zeolitot, de ha nem válik be, akkor megválok az akváriumomtól. Összesen most 3 Göngygurámi, 2 arany, 1 kék, + 2 panda harcsa, és egy nagy tapadóharcsa, meg egy nem tudom milyen harcsa (szürkés színő, és barna foltos). Harcsák nőnek, esznek, vígak, gurámik vígak esznek, csak nem nőnek. És szép színesek. Sajna nincs pénz nagyobb szűrőre. :( Úgyhogy ha nem válik be, akkor eladom az egészet, a halakat visszaviszem.


A keménység tényleg rossz, 30 NK° körül van itt nálunk. Teljes vízcserekor tűnt fel leginkább, hogy mindenre kicsapódott. A savasító eljárás érdekelne bővebben. Milyen anyaggal lehet?

2013. aug. 13. 13:11
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:

Meg lehet oldani olcsóbban is a szűrést. 2 Nagy szivacsszűrő a 2 sarokba pl elég lehetne, nem kell itt feltétlen bolti, drága, külső szűrőben gondolkozni, ha nincs pénzed. Bár csúnya lenne az a 2 batár szivacs, az tuti, de ez lehet rejteni.


Amúgy 30 nk-t lágyítani kéne, mert a legtöbb halfajnak túl kemény. Mondjuk sügerezni pont jó lenne.

2013. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pendulum92 ***** válasza:

Savanyítani leginkább ioncserélt, vagy RO vízzel lehetne, ilyen sósavval nem érdemes szerintem, meg hosszú távú megoldást kéne találni.


De lehet tőzeggel is ,de gondolom nem akarsz kávészínű vizet.

2013. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!