Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím betta mellé lehet nőstény...

Thilas kérdése:

Hím betta mellé lehet nőstény bettát/kat tenni egy 54 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Utoljára 15 éve volt akváriumom. Most újra kedvet kaptam hozzá, de bettám sose volt. Arra gondoltam, hogy az új 54 literes akváriumomban lesz egy hím betta, kettő, max 3 nőstény betta, egy-két talajszinten élő kis méretű algázó esetleg garnéla, egy-két csiga, és kész. Csakhogy sok internetes oldal írja, hogy a hímeket nem lehet összerakni nőstényekkel se, és az akvarista bolt eladója is ezt erősítette meg, viszont vannak olyan oldalak a neten, ahol azt írják, hogy össze lehet őket rakni.

Most akkor lehet vagy sem?

Balhét nem szeretnék az akváriumban. :)

Ha nem lehet összetenni nőstényt és hímet, akkor milyen halakat javasoltok a hím mellé 54es aksiba?

Előre is köszi a válaszokat!


2013. aug. 16. 09:17
 1/3 anonim ***** válasza:
54 literbe max egy bettát tartsál! nekem 112l be nem fért meg 1 hím és 2 nőstény.. addig csipkedték egymást amíg meg nem haltak..
2013. aug. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 izomszörp ***** válasza:

Nálam 120 literen van egy hím három nőstény.

Nagyon jól meg vannak, persze a nőstények közt kialakult a hierarchia de ez teljesen normális náluk.

Persze nálunk is vannak kergetések de a hím mindig rendet tesz köztük :)

Egy kék fátyolos hímem van, viszont a nőstényeket meg válogattam, náluk szerintem nem mindegy a szín.

És egyszerre vettem őket mikor még "kicsik" voltak hogy együtt növekedjenek így teljesen megszokták egymást.

Szóval lehet őket együtt tartani csak nem ekkora akiba :)


54 literen egy hím nagyon jól el lenne, szerezz sok növényt, bújóhelye legyen neki,vízhőfok 27-28 fokos legyen.

Ennek alapján válasz mellé másik halat ami bírja ezt a klímát.

De ha csak egyedül van az sem gond.

Arra vigyázz hogy meg ne fázzon, erre nagyon érzékenyek, mert labirint kopoltyúsak,a levegő egy részét a szoba levegőjéből szerzik.

Nagy kedvenc náluk növényből az úszó májmoha :)

2013. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 17. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!