Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti hogy fognátok hozzá?

Ti hogy fognátok hozzá?

Figyelt kérdés
Most költöztünk és az új szobám tengerészes stílusú lett. Az eddigi akváriumom 120literes volt és mivel ez elrepedt meg amúgyis, apa azt mondta hogy jöhet egy nagy. kb 300-360 literes bútorotott akit néztem ki. Az lenne a kérdésem hogy szerinted tehetek bele korallt? vajon megélhet benne? Sósvizes akvárumba még nem szeretnék belekezdeni nehogy elbaltázzam. De olyan hatásúra szeretném mint egy szelet óceán. Korallokkal meg tengericsillagokkal és fehér homokkal. :) csak épp vitorlás halak lesznek benne. Milyen növényt vagy halat ajánlasz bele akár a vitorláshoz akár ha vitorlásról lemondok. ami tengeri stílusú, valami exotikus külsejű. A másik kérdés hogy mivel elég nagy helyet kéne kitöltenem... más akvárium is van a látóteremben de nem tudom egy 500-as sok lenne-e. Mielött valaki elkezdené: több akvarista könyvet kiolvastam és gyakoroltam más ismerőssel is. Értelmes válaszokat ha kérhtek :)

2013. aug. 18. 23:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A korallok sósvízben élnek,ki is nyírnád egyből.Ha olyanra akarod mintha tengeri lenne,tegyél bele műdíszeket,azok is látványosak.
2013. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Amit a köztudatban korallnak hívnak, az csak egy meszes váz, beleteheted bármilyen vízbe, semmi baja nem lesz.
2013. aug. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nem élőre gondoltam :) Ilyet hol lehet venni/kapni?
2013. aug. 18. 23:47
 4/16 anonim ***** válasza:
Írd be a google-ba, hogy "akvárium dekoráció korall", és mazsolázz a találatok között! :)
2013. aug. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszi! :) és még annyi hogy szerinted 500 liter nagyon sok lenne?
2013. aug. 19. 00:42
 6/16 anonim ***** válasza:

Bp. VII. Thököly út - Hermina út sarkon, a 72-es troli végállomásánál van egy Csigaház nevű bolt, ott árulnak kiszárított fehér korallokat.


Vitorlás hal helyett a tanganyika tavi sügerek jobban bírnák a meszes vizet, pl:

Tropheus moorii ikola

[link]

[link]

Tropheus moorii double spot

[link]

Tropheus brichardi ulwile

[link]

Julidochromis ornatus

[link]

Neolamprologus sexfasciatus

[link]

Neolamprologus tretacephalus

[link]

2013. aug. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, akkor sügéreket tarts, ők jobban bírják a meszes vizet, anubias növényfajokat tarthatsz még bár szerintem korall tengeri akváriumba való, de te tudod, ha nektek ez jön be és a sügérek is jól bírják mellettük akkor oké. Az élő korallosat nem javaslom, az teljes időbedobást igényelne.
2013. aug. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy fognák hozzá, hogy ezt a vitorlás dolgot elfelejteném.


A tengeri dekorációk felkeményítik a vizet, nem tehető bele akármilyen hal.

(Most arra nem térek ki bővebben, hogy egy édesvízi akváriumban eleve furán mutat a tengeri dekoráció, mert ez a cél, tőlem idegen, de ha neked tetszik...)


Szóval ha tengeri jellegűt akarsz, akkor vagy csinálj egy brakkvizi akváriumot, ami félsós, és abba tehetsz olyan édesvízi halakat, amik kiúsznak az óceánba, és bírják a félsós vizet.

Pl elevenszülők, gébek...



Vagy, ha 400 liter körüli akvárium lesz, akkor én is afrikai sügéreket ajánlanék.

Hozzájuk nem kell sok növény, (tengeri akváriumban sincs ésedvizi növény) illik hozzájuk az erős kékes fény, ami kicsit tengerissé teszi a látványt.

Világos homok is mehet alájuk, azokat nem stresszeli, nem úgy, mint pl egy fekete lágyvizes halat, mint amilyen a vitorlás pl.


A tengeri meszes dekorációt is bírják, mert szeretik a kemény vizet, tehát nem kéne kompromisszum, és nem szenvednének a halak egy idegen környezetben, rossz vízparaméterekben.


Ekkora méretben ilyen stílusban nem kérdés, hogy sügéreket tartanék.

Viszont hozzájuk nem biztos hogy elég néhány könyv, meg 1-2 guppitartó ismerős.

Elég agresszív, területtartó halak, okosan kell megválogatni a tartandó fajokat, a létszámot, a nemek arányát...


Amúgy 500 literes egyáltalán nem sok, ha sügérezni fogsz!

A szűrésre nagyon figyelj!

2013. aug. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*fognék (félrenyomtam)
2013. aug. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket! :) nem gondoltam hogy egy korall felkeményítheti a vizet... ezzel nem számoltam. A sügerek meg sohasem vonzottak igazán bár érdemes a fajták között szétnézni most már látom! :) ti milyen szűrőt ajánlanátok bele? esetleg szerintetek légpumpa mehet?
2013. aug. 19. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!