Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Diszhalvsaranyhal?

Diszhalvsaranyhal?

Figyelt kérdés
van egy 250literesem van benn 1 neonra 4 guppy vörrösórrú ponyt lazac raj meg anci el akaromcsrélni aranyhalra szerintetek igen vagy nem?

2013. aug. 22. 17:49
 1/5 kzs ***** válasza:

Maga a 250 liter jó lenne.

De milyen a szűrésed? (merthogy az aranyhal sokat eszik, sokat ürít és emiatt nagy szűrést igényel)


Azonkívül gondolj arra is, hogy az aranyhal hidegvizi.

20 (max.22) fokos vizet igényel.

Nagy kánikulában hogy fogod ezt biztosítani?

2013. aug. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
700-800liter óra . pc ventilátor.
2013. aug. 22. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy gondolod. Én inkább valamilyen sügereket tennék bele.

Nem tudom mi ez az aranyhal dili mindenkinél, szerintem még egy naphal is szebb nála.

2013. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szerinted becserélnék a halaimat aranyhalra?
2013. aug. 22. 18:07
 5/5 kzs ***** válasza:

Hát bizony, ilyen szűrés nem elég az aranyhalnak.


Ami meg a PC-ventilátort illeti: nálam a nagy kánikulában 30 fokos volt a víz, és 4 db ventit működtettem: órák alatt hűtött le 4 fokot.


Szóval melegvizi halaknak elmegy, de aranyhalnak nem igazán jó.


Két lehetséges út van a fedett helyen való tartásra:


1. Amúgy is hűvös a helység, ahol tartod az akváriumot, és így elég a PC-ventilátor.


2. Inkább a melegebb víz jellemző (26-27 fok, kánikulában 30-31 fok), de ebben az esetben akváriumi-klíma kell. Ennek az ára 210E forint körül van.


Na, én ezért tartok melegvízi halakat.

2013. aug. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!