Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a különbség az akváriumhoz...

Mi a különbség az akváriumhoz való széndioxidpótló és az ásványvíz széndioxidtartalma között?

Figyelt kérdés

2013. aug. 24. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
eleve hülyeség ásványvizet önteni az akváriumba, mert kemény víz.
2013. aug. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ásványvizet öntesz az akváriumba, akkaor azzal keményíted (lúgosítod) a vizét.


Ha Co2 palackról nyomod bele, a tiszta gázt attól max kicsit savasabb lesz a vízed kémhatása.

2013. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pl a Co2 tablettát nem szabad bedobálni, mert csak fehér trutyis lesz tőle a vized, másra nem jó


A szénsavas ásványvizet beönteni sincs semmi értelme, mert kb 2 perc mulva kiszáll a szénsav, ez arra jó hogy a halakat megdögleszd, mert először 5-ös a ph-ja, pár perc mulva mikor kiszállnak a buborékok, megy szépen följebb, egészen 8-ig, és az ilyen gyors ingadozást se a halak, se a növények nem viselik el.


A co2 pótlásra a legnormálisabb megoldás a palack,

[link]

amiből folyamatosan áramlik ki a széndioxid nappal. Viszont éjjelre ki kell kapcsolni, mert éjjel a növények termelik a co2-t, így már túl sok lenne.

Ahhoz, hogy ne kelljen állandóan újra beállítani és kézzel tekergetni, elzárni, kinyitni, lehet kapni egy

mágnesszelepet, ami egy időkapcsolóra kötve, elzárja este.

Meg mondjuk érdemes egy leglább 2 kilós palackot venni,

[link]

mert annak a töltése is ugyanannyiba kerül, mint a kis palacké, csak a kis palack kifogy hamar, viszont a 2 kilósból bírja mondjuk 3 hónapig, aztán tölteni kell. [link]


A co2 adagolás a növényeknél begyorsítja a növekedést, de amellett, hogy drága, még veszélyes is a halakra nézve, mert ha kicsit elállítódik, több megy bele a kelleténél, akkor minden hal el kezd pipálni, aztán megfulladnak. Tehát én nem ajánlom.

2013. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fontos az egyenletes CO2 adagolás. Ha ásványvizet öntesz bele, azzal kis időre adsz nagy dózist, ami senkinek sem jó.

Az, hogy olyan nagyon veszélyes lenne szerintem nem igaz, csak utána kell járni, hogy milyen reduktort, mágnesszelepet stb érdemes megvenni.. (Persze nem azt mondom, hogy nem lehet belőle baj, de ha nem gagyiskodsz, kicsi az esély, hogy a halak emiatt pusztuljanak el).

2013. aug. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Mármint a nagynyomású rendszerre írom, hogy nem veszélyes annyira.

2013. aug. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én olyan folyékony szert szoktam venni, és olcsóbb megoldásként gondoltam mondjuk 100 literenként 1 liter ásványvíz adagolásra, ez nem igazán változtatna a vízkeménységen meg a halak se pezsegnének tőle. :D

Csak mivel sehol se olvastam ilyesmiről ezért gondoltam h talán a bolti szerben máshogy van lekötve a széndioxid, és talán ezért nem használnak ásványvizet. De aki járatos az ilyen szerek összetételében biztos tudja mi a titka a bolti folyékony szernek.

2013. aug. 26. 17:11
 7/8 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb, ha házilag barkácsolsz CO2 reaktort.

Egy 2literes üvegbe félig raksz cukros vizet, és ehhez adsz élesztőt.

Ahogy a cukor erjed, alkohol és tiszta CO2 gáz keletkezik.


és már csak annyi dolgod van, hogy a gázt bvezesd az akváriumodba.

2013. aug. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akvarista.hu -n volt egy cikk, hogy asszem szódabikarbónából, meg citromsavból állítottak elő CO2-t.

Keress rá, szerintem olcsó és érdekes.

2013. aug. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!