Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan takarítjátok a külső...

Hogyan takarítjátok a külső szűrőt?

Figyelt kérdés
Már majdnem egy éve megvan, és lassacskán ki kellene takarítanom, gondolom nagy trutyi lehet a siporexek között, azt sok trutyit akvárium vizzel mossam át az összes szinten és utána mehet vissza?
2013. aug. 24. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

lényegében igen, de szerintem lesz benne más is, szivacs, esetleg egy aktív szén, ilyesmik... ha nincs, akkor egy aktív szenet vegyél bele szerintem (ha van benne eredetileg, akkor cseréld ki újra)

a szűrő és az aki méretétől valamint a halak mennyiségétől függően sűrűbben is tisztíthatod, de majd látod, h most milyen, ahhoz tudod viszonyítani, hogy mikor lenne célszerű legközelebb

2013. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 YourDestiny ***** válasza:
Ha a Siporax koszos, az nem jó, ugyanis ilyen esetben nem elég hatékony. Öblítsd le, de a lehető legtöbb szivacsot rakd alá. Felé nem is muszáj. És a későbbiekben csak a szivacsokat és ülepítő részt kell majd tisztítani. Viszont ha egy éve nem nyúltál hozzá, mindenképp ess neki a csöveknek és a rotortérnek is.
2013. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát én úgy 3 havonta szoktam átöblíteni.

Ha ilyen régóta megy, akkor szerintem ki lehetne mosni a csap alatt is egyenként a sipokat, legalább a felét.

A másik felét meg átöblíted akváriumvízben.

2013. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 YourDestiny ***** válasza:
Nem mosnám ki, mert amíg az elhalt baktériumokat lebontják, az idő. Elég belemeríteni párszor akváriumvízbe, kicsit megrázni, és lejön a fő trutyi, ha van.
2013. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Két-három havonta azért illik kitakarítani.. Egyébként igen, akvárium vízzel kell átmosni.
2013. aug. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
112 literes aksiról van szó, tetratex 1200-as szürővel.. még mindig van elég szép áramlat benne.. és semmi kosz nem marad meg a talajon.. nincs semmi dzsuva, azért gomdoltam h 1 év után azért már takarítom, a csövek eléggé dzsuvásak. mivel tudom jól kimosni?
2013. szept. 2. 23:00
 7/13 A kérdező kommentje:
járt hozzá anno szürőanyag. abból egyedül siporexet tartottam meg az alsó szinten van.. vettem hozzá meg 2 felső szintre asszem 4 liter sipot.. felső szinten van lávakő, na azt most lefogom cserélni még siporexra és akkor csak siporex lesz.. tehát leállítóm, szétkapom gyorsan.. leszedek az aksivból vizet abban átöblítem a siporexet meg többi cuccot és mehet is vissza!?
2013. szept. 2. 23:02
 8/13 A kérdező kommentje:

első szinten van szivacs lávakő, 2. szinten csak siporex

2. szinten szintén csak siporex, ezeket vettem, 4. szinten a legalsón van szivacs és alatta a gyári kerámia.. most a legfelső szintre még veszek 1 liter siporexet és a lávakő kuka

2013. szept. 2. 23:18
 9/13 A kérdező kommentje:
lényeg h mindenhol siporex lesz, ha gyári henger is annak számít.., tudom h perlon vatta meg szén meg bioball amit adtak nem a legjobb, ezért vettem siporexet..
2013. szept. 2. 23:20
 10/13 YourDestiny ***** válasza:

Ami gyárilag benne van, annak semmi köze a Siporaxhoz. Az egy olcsó kerámia, aminek csak a felülete porózus, de a belseje nem. Biológiai szűréshez szinte alkalmatlan. A Siporax a Sera kerámiagyűrűje. Ha nem Sera, amit vettél, akkor az se Sipo, csak egy olcsó szar, ami nem jó semmire. A csövekre pedig tudsz venni csőtisztító kefét. A legtöbb halasban van, ha nincs, akkor rendelnek. Ez például univerzális:


[link]

2013. szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!