Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200x80x70magas akváriumnak...

200x80x70magas akváriumnak zártszelvényből hogy csináljak állványt?

Figyelt kérdés
nem tudok még erről a zártszelvényről sokat, csak annyit ez a legolcsóbb, jó lenne ha segítenétek, előre is köszönöm

2013. aug. 25. 15:56
 1/7 YourDestiny ***** válasza:

Valami olyat kéne heggesztened, mint amit én működtem nem rég, rá pedig egy konyhai munkalapot. Persze neked plusz egy sor merevítés kellene, mert hosszabb. Plusz vastagabb zártszelvényt vennék. Legelső fotó:


[link]

2013. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kéne tudnom, hogy milyen vastag zártszelvényt használjak és hogy milyen távolságonként legyen a merevítése, és akkor megtudnám heggesztettni szerintem
2013. aug. 25. 16:17
 3/7 YourDestiny ***** válasza:

Hát eggyel többet tegyél, mint én. Tehát a széleken kívül három sor merevítést, és lesz 10 lába. Azokba teszel szintezőt. A merevítéseket nagyjából úgy oszd el, hogy egyforma távolságokra legyenek egymástól. Nekem is csak azért van középen kicsit hosszabb táv, mert be lett bútorozva, tehát emiatt így terveztem meg. Ha így megcsinálod, akár egy 18-as bútorlap is elég az akvárium alá. Nem fog hajlani. De valami jó minőségűt vegyél, mert mostanában annyi a fűrészporos puha szar, hogy az valami kész döbbenet.


Meg mondjuk én a tetejét úgy vágnám, hogy sarokra. Tehát a szélek mentén a rövid és hosszoldal egyaránt ráfekszik a lábakra. Így erősebb, de eszététikusabb is, mert nem látni a lyukat, nem kell beledugni semmit, ha nem lesz körbebútorozva. Ezen a képen látod, mire gondolok:


[link]

2013. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 YourDestiny ***** válasza:

A zártszelvény... hát a harmincas legyen a minimum, de én annál is vastagabbat vennék. Ezer literen felül vagy.


Vagy vegyél téglalap alakút. Mondjuk 30x40-eset. Annak a 40-es része ugye jobban tart, ha jól fordítod, kevésbé hajlamos hajlani. De jó munkával és merevítéssel nem fog.

2013. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot, ez alapján fogom megcsinálni!
2013. aug. 26. 08:47
 6/7 A kérdező kommentje:
40x40x3-as zártszelvény jó lesz?
2013. aug. 26. 10:41
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Jó, az elég lesz.
2013. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!