Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kerti tónál hogy van ez? Az...

A kerti tónál hogy van ez? Az akváriumban ugye aljzatporszívózással tűntetjük el az ürüléket és vízcserékkel frissítjük a vizüket.

Figyelt kérdés
Na most a hal ürüléket hogyan tüntetjük el a tóból? Vagy azt nem szokták?
2013. aug. 26. 13:25
 1/6 Platypus ***** válasza:
Egy kerti tó optimális esetben nagyságrendekkel nagyobb vízmennyiség, mint egy akvárium. Ezért sokkal stabilabb közeg és kevesebb beavatkozást igényel. Időnként nem árt kigányolni az iszapot, ha már nagyon felgyűlt, de nem kell gyakran hozzányúlni.
2013. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Barátomék úgy 2 évente lapátolják ki az iszapot.

Az egy olyan 150cm mély tó. Hogy pontosan mekkora azt nem tudom, olyan 2x3 méteresre saccolom.

2013. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De 120 cm mélyről elég nehéz kilapátolni :D köszönöm a válaszokat :) akkor szerintem évente elég lenne. Ősszel szerintetek még elkezdhetem egy tó kiépítését? olyan 22 négyzetméteres lenne :)szerintem még elkésve nem vagyok :) nem tudom mennyiből fog kijönni, de szerinte 10 alatt biztosan :) elvileg ekkora tónál már nem szükséges a szűrő
2013. aug. 26. 17:44
 4/6 anonim ***** válasza:

A lapátolással csak óvatosan, mert sérülhet a fólia.


Egyébként a bennhagyott iszaptól fognak hatalmas leveleket és rengeteg virágot hozni a tavirózsáid!

2013. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi ezt nem tudtam! :) Nekem csak annyi lenne a lényeg, hogy a halaim ne kapjanak mérgezést a sok ürüléktől :) de akkor elvileg nem fognak
2013. aug. 26. 17:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Mérgezést nem fognak kapni. Egy ekkora víztömegben beáll a biológiai egyensúly magától.

Csak arra figyelj, hogy ne telepítsd túl hallal!


Szerintem szűrő se kell, max egy csobogó, vízesés ami mozgatja kicsit a vizet.


A lényeg, hogy rengeteg növény legyen, ami lebontja a káros anyagokat. Az agresszív fajokon(nád, sás, gyékény) kívül semmit se ültess cserépbe, hanem simán bele a tóba.

2013. aug. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!